Yamaha CPX700

Myslel som si, že som z toho vonku  a zase ma do toho zatiahli – Al Pacino

Budúci týždeň budem mať splnený jeden detský sen. Príde mi gitara. Aj keď už mám dvadsaťštyri rokov a na gitaru som ešte nehral, aj tak ma to neodrádza. Z každej strany počúvam, že už som na niečo taký starý, ale ak by som rozmýšľal takýmto štýlom bol by môj život jedna veľká nuda. Ja sa nechcem stať profesionál – v tomto smere ostávam optimistom. Ak človek ide za svojím cieľom, má chuť a určité ciele, nič ho nezastaví. Koniec koncov budem mať radosť a už len preto sa to oplatí.

Rozhodol som sa pre značku Yamaha. Počul som, že ich gitary majú dobrý zvuk. Kladné hodnotenia spokojných zákazníkov pridali iba na záujme zaobstarať si tento produkt. A ak ide o farbu tak tú som zvolil takto… Ukázal som mame farby a ona na to bezprostredne odpovedala. Modrú gitaru som nikdy nevidela. Farba by aj bola.

Potom budem hrať takto 🙂

Pár slov o spoločnosti. Spoločnosť Yamaha Corporation je jeden z gigantov v hudobnom priemysle. Tento nadnárodný konglomerát so sídlom v Japonsku sa v súčasnosti zaoberá produkciou naozaj širokého spektra produktov, ktoré začínajú u hudobných nástrojov na čele s klávesovými nástrojmi, pokračujú cez zvukovú techniku, elektroniku a končia až u motocyklov a motorov. Pôvodný názov spoločnosti bol Nippon Gakki Company a prvé hudobné nástroje ktoré vyrábala boli varhany a piana. Počas druhej polovice 20. storočia sa Yamaha stala najväčšou svetovou korporáciou vyrabajúcou hudobné nástroje. Okrem toho je i jednou z firiem na čele vývoja domácej elektroniky, športovej výbavy, počítačov a priemyselných robotov. Spoločnosť tiež zväčšovala svoje podiely v iných podobne zameraných firmách ako napríklad Korg, Steinberg či Bösendorfer. Jej produkty sa stály celosvetovo obľúbenými a uznávanými ako odbornou verejnosťou, tak profesionálmi, čo potvrdzujú aj mnohé označenia či ocenenia, ktoré boli tejto značke udelené. V roku 1987, ku svojmu stému výročiu, bola spoločnosť premenovaná z Nippon Gakki Company na The Yamaha Corporation.

Yamaha CPX700-DSR

  • 6-strunová gitara elektroakustická: 1-cestný mono snímací systém, 3-pásmový EQ, chrómový hardware, predná strana: smrek, krk: nato, telo

Stránka: www.yamaha.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.