Výstava “musik + X, pop, indie, hiphop, techno z Nemecka”

Ak ste fanúšikom nemeckej hudobnej scény, určite si nenechajte ujsť hudobnú výstavu musik + X, ktorá bude prístupná už vo štvrtok 11.februára v bratislavskej Galérii Slovenskej výtvarnej únie. Od skupín ako Tokio Hotel cez Scooter a Rammstein až po Toten Hosen sa vďaka Goetheho inštitútu dozviete, čo treba vedieť o nemeckej popovej hudbe.(Goetheho inštitút je celosvetovo pôsobiaca kultúrna inštitúcia Spolkovej republiky Nemecko. Podporuje výučbu nemeckého jazyka v zahraničí a pestuje medzinárodnú kultúrnu spoluprácu.)

Musik + X nie je bežný hudobný festival, ale o atmosféru správneho festivalu sa postarajú multimediálne a interaktívne prvky. Štyri scény s veľkoplošnými premietacími plátnami, na ktorých sa budú premietať klipy a filmy o aktuálnych predstaviteľoch nemeckého mainstreamu si môžete prezerať so slúchadlami na ušiach. S týmito slúchadlami dosiahnete rovnaký efekt akoby ste boli na koncerte usporiadanom v preplnenej aréne. Dojem prítomnosti fanúšikov obklopujúcich hudobné skupiny umocnia aj displeje umiestnené v priestoroch výstavy. Táto najnovšia výstava Goetheho inštitútu bola od septembra sprístupnená v pobaltských krajinách. Bratislava je už piatou zastávkou jej svetového turné. Výstava pôjde ďalej do Prahy a po Európe sa vydá do krajín Južnej Ameriky. Každá hudba obsahuje viac ako len chytľavé melódie, hudba je odzrkadľovaním kultúry, vyjadruje aktuálne politické či sociálne nálady a núti ľudí k rozmýšľaniu. Na výstave v Galérii SVÚ sa všetko toto dá bezprostredne prežiť, vidieť, počuť, vnímať a obľúbiť si.

Dvere Galérie Slovenskej výtvarnej únie sú pre verejnosť otvorené od 9.00 do 18.00. Musik + X, pop, indie, hip hop, techno z Nemecka pobudne v Bratislave až do pondelka 8. marca, takže na návštevu tejto originálnej hudobnej inovácie máte takmer mesiac.

Zhrnutie:

  • 11.2. – 8.3. 2010, 09.00 – 18.00 hod., Galéria SVÚ, Dostojevského rad 2, Bratislava
  • Otvorenie výstavy: 11.2.2010 o 11.00 hod.
  • viac informácii na oficiálnej stránke geothe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.