Výsledky súťaže kapiel Rock Me Fest

Rock ME FestKoncom júna sa konal v Nitre nultý ročník festivalu ROCK ME FEST 2009.  Súťaž začala 23. júna 2009 vo Frankie Rock Clube a skončila finálnym vyvrcholením 28. júna 2009 v klube Nová Pekáreň. Organizovalo ju ARS STUDIO (súkromná základná umelecká škola v Nitre).

Na festivale hralo množstvo kapiel (od amatérskych  s podpriemerným výkonom až po kvalitné kapely) . Najväčšou chybou súťaže bolo zaradenie skupín. Na jednom pódiu súperili kapely absolutne odlišných žánrov. Ďalším mínusom bolo vysoké vstupné (dozvedeli sa o ňom až priamo na mieste – na internete totiž nebolo ani spomenuté). Kupovanie hlasov (o ktorom sa štebotalo v hudobných kruhoch) patrilo  k ďalším slabinám tejto súťaže. Výrazným plusom bola podpora mladých kapiel a vznešená myšlienka festivalu.

V prvý deň festivalu si zahrali skupiny (Zákaz Zastavenia, Jamestown, Párovské Hlavy, Ranná Nevoľnosť, Phobia, Broken, 69 Seconds, Sem A Tam, New Wind).  Z 23. júna teda postúpili New Wind, Párovské hlavy a neskôr víťazná kapela Jamestown.

Nasledujúci deň patril pop rocku, punku a alternatíve. Zahrali si tu Ars Rock, Extense, Everlong, Mimo Módy, Neverback, Rehot Ovce (Andrejground),  Odpi si z koláča a  Zoči voči. Do finále postúpili popoví  Neverback, alternatívni Rehot Ovce a stoner-rockoví Extense.

V posledný deň prvého kola si zahrali kapely Pray For Me, Smart Set, Most, Cock Tale, Apothecy, Underdose, Project PB, SCO a Habadej. Do finále sa dostali Habadej, grunge-rockoví Underdose a experimental-death metal Apothecy (obľubená kapela v nitrianskych metalových kruhoch).

Súťaž pokračovala finálnym, nedeľným vystúpením (28. júna 2009) v klube Nová Pekáreň. Víťazmi súťaže sa stali nitrianski Jamestown. Druhé miesto obsadila stoner-rocková kapela Extense (recenzia na Musicone) a trojka patrila skupine Underdose (recenzia na perny.blog.sme.sk). Na popredných miestach sa umiestnili skupiny Rehot Ovce (Andrejground) a pop-rockoví Neverback.

Záver súťaže patril vystúpeniu nitrianskej pop-rockovej skupiny Alone. Viac informácií  na oficiálnej stránke súťaže : www.rockmefest.sk.

(Oficiálny článok s fotogalériou na infolev.sk)

One Reply to “Výsledky súťaže kapiel Rock Me Fest”

  1. Zdravím všetkých, veľmi ma teší, že sa článok o našom feste objavil aj na tomto portáli popri množstve ostatných. Ako hlavný organizátor by som však rád zareagoval na niektoré pripomienky, naozaj len v rovine vysvetlenia, snáď to nikto nevezme v zlom:-)
    1. Pri rozhodení kapiel do jednotlivých dní sme brali ohľad na vek, nie štýl, ale ako myšlienka do budúcna to nie je na zahodenie. Ďalšia vec je, že kapely sa na poslednú chvíľu prehadzovali zo dní na ďalšie, takže sme vyšli v ústrety,čo malo za následok mierne pomiešanie
    2. Každá súťažná kapela dostala predtým, ako sa prihlásila pravidlá a podmienky súťaže, kde bola cena vstupného uvedená, tieto sú stiahnuteľné aj na http://www.rockmefest.sk, pripúšťam, že sme to tam mohli uviesť transparentnejšie
    3. Výšku vstupného sa budeme snažiť do budúceho roku výrazne znížiť, aj keď festival takéhoto typu je dosť nákladná záležitosť, najmä pri prvej cene 1000€ atď… každopádne celkový počet 834 predaných lístkov za celý festival pokladáme za úspech. Ľudia, ktorí si lístok kúpili mali pomerne veľkú šancu vyhrať niekoľkokrát jeho hodnotu (mp3 player v semifinále, notebook vo finále)
    Takže asi toľko, čo sa týka mojej reakcie, rád uvítam ďalšie myšlienky, postrehy, nápady. A ešte raz ďakujem za celé ARS Studio za zverejnenie článku. Peťo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.