Výnimočná Björk v kostole Riverside, NY

Na úvod spleť myšlienok. Momentálne je času málo… to je tak ak Vám skončí škola a potom už iba práca a práca. Vždy poteší, ak sa niekto ozve a požiada o zhodnotenie svojej tvorby. Nerád píšem kriticky na adresu hudobníkov, v prvom rade si to nezaslúžia ,pretože robia niečo, čo ich baví a napĺňa v živote. Koniec koncov im to prináša radosť a o tom to je. Pre niekoho to môže byť zle no iný by pri tom zaplesal. Netreba zabúdať pri vlastnej tvorbe na slovo „hudba“.

Vypočul som si už mnoho kapiel (interpretov), ale skoro stále tam sú iba skladby, to podstatné tam chýba… volá sa to hudba. Hudobník sa musí snažiť tvoriť hudbu a nie skladby. Každý, kto si vypočul dobrú vec nepovie to bola skladba. Odpovie vám: „To bola hudba“.

Už dlhší čas som rozmýšľal, čo by som napísal na adresu speváčky s veľkým S. Ona je strojcom hudby, mnohí by si mohli zobrať príklad. Pri skladaní hudby je dôležité skladbu prežiť – to sa podarí iba niekomu. Jedným z takých umelcov je speváčka Björk. Žena ktorú charakterizujú hlas, talent, ľudskosť, charizma a krása. Björk Guðmundsdóttir je islandská speváčka a herečka. Neviem čím to je, ale od prvého momentu ma jej hudba oslovila.

Hudobný záznam, kde melódia plávala vzduchom

Závidím ľuďom, ktorí mali tu možnosť stráviť chvíľku svojho života v kostole Riverside, NY. Stará vec, ale upozorniť na to je pre mňa povinnosť a česť. Sám neviem kde zaradiť jej hudbu. Možno z každého štýlu trochu. Náladová hudba meniaca sa v spleti pocitov s ktorými sa speváčka zobúdza. Jej hudba prináša nový rozmer komponovania a samotného stvárňovania hudby. Zvuky rozmanité, bohaté a plné fantázii. Harfa prináša do hudby božskú príchuť.

Björk – Pagan Poetry (live in Riverside Church New York)

http://www.youtube.com/watch?v=LUNDkiRkrtk

Björk – Possibly Maybe (live in Riverside Church New York)

Björk – All is full of love (live in Riverside Church New York)

http://www.youtube.com/watch?v=E3JQZdqRjOo&feature=related

Tri zaujímavé vyhlásenia od Björk

„Drogám nefandí, ale chlast, to hej. „Keď sa opijem, tak sa opijem poriadne, to nepochybujte. Celú fľašu vodky. To je druh kultúry, odkiaľ pochádzam. My to nesrkáme, my to ku*va pijeme. Buď ste úplne opitý alebo úplne triezvy. Nič medzitým. Zvykla som piť počas snehových búrok. Poriadne sme sa obliekli a behali sme medzi barmi. A potom sme šli von a váľali sa na snehu.“

„Prečo chce so mnou každý robiť interview? Keď som bola tínedžer, chcela som čítať len interview s vedcami a spisovateľmi. Veď ja som len popová hviezda. Sú veci, ktoré môžem povedať, ale 99 percent z nich nájdete v mojich piesňach.“

Jej názor na hudbu: „99 percent jazzu je šit, 99 percent tanečnej hudby je šit, 99 percent modernej hudby je šit, 99 percent opery je šit. Ale to 1 percento je výnimočné. Aj 99 percent mojej hudby je šit. Ale snažím sa a snažím a snažím a snažím. A raz to vyjde.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.