V Tabačke to bude opäť pestré

Tabačka KulturFabrik je kultúrno-sociálny projekt občianskeho združenia Bona Fide, ktorého cieľom má byť vytvorenie prostredia pre rozvoj kultúry a kreativity, prostredia pre výstavné a rezidenčné aktivity, centra divadelných, tanečných, hudobných, či mutimediálnych produkcií a súčasne i prirodzeného prostredia, v ktorom ľudia-návštevníci aktívne komunikujú s umelcom-autorom.

V najbližších dvoch týždňoch okrem iného v Tabačke uvidíte britskú legendu psychadelického rocku The Legendary Pink Dots, otvorenie galérie výstavou Borisa Sirku, na ktorej vystúpi americká skupina Sabot. Vyberám zaujímavé koncerty.

10.04. (Sobota) BUTY /cz/ koncert/ 20:00

Legendárna Jazda po Slovensku! Kultová ostravská kapela BUTY sa opäť vracia na Slovensko. Po štyroch rokoch pauzy pripravujú zrelí muzikanti aj nový album, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta už na jeseň tohto roka. Skôr, ako si po poslednom albume VOTOM fanúšikovia dobrej muziky opäť budú môcť vypočuť nové pesničky Radka Pastrňáka , kapela prichádza na Slovensko, kde odohrá skladby, ktoré u ich fanúšikov rezonovali najviac.

  • Vstup: 8/6€

11.04. (Nedeľa) The Legendary Pink Dots /UK/ + Gwerkova /SK/ koncert/ 20:00

Britská legenda experimentálnej a alternatívnej hudby 80-tych rokov mieri do Košickej Tabačky. Legendary Pink Dots hudobný svet zaraďuje najčastejšie medzi tzv. psychedelic rock, ale sama skupina pracuje s oveľa bohatším výrazom. Kapela vznikla vo vrcholnom období britskej new wave (1980) a vďaka tomu dokázala vo svojich začiatkoch vstrebať do svojej tvorby veľké množstvo zdanlivo nesúrodých hudobných motívov. Hoci neskôr skupina „emigrovala“ z Londýna do „provinčného“ Amsterdamu, nestratila nič zo svojej schopnosti zahrnúť do svojho repertoáru najrôznejšie hudobné prúdy.

Gwerkova je nový pozoruhodný elektronický projekt z Dunajskej Stredy. Stoja za ním dve hudobníčky. Každá s nich sa pritom angažuje aj v inej kapele Zsuzsi /Moustache/ a Gaspi /SICK/. Ako predskokan pred Legendary pink dots predstavia svoj elektroakustický melancholický zvuk.

  • Vstup: 7/5.5€

14.04. (Streda) SABOT /usa/ koncert/ 20:00

Špecialitou večera, vrámci znovu otvorenia galérie, rozhodne bude aj táto americká našliapaná dvojica. Sabot vznikol v roku 1988 v kalifornskom San Francisku, keď sa rytmická sekcia Binder – Rankin odtrhla od punk-folkového tria Forethought. Žánrovo sú SABOT zasiahnutí úplne všetkým od punku, cez rock, country, jazz, soul až po klasiku.

  • Vstup: 0€

15.04. (Štvrtok) David Kollar International PROJECT /koncert+film/ 20:00

Experimental, jazz, rock , fusion plný energie a sily. Projekt má za sebou úspešné koncertovanie v európskych krajinách Maďarsko, Poľsko, Nemecko, Srbsko, Grécko, Česko a vydanie DVD „One night in Budapest“. Vo februári obsolvovali Czech Tour 2010, v marci 3 koncerty v Londýne a v apríli nahrali nový albumu.

Filmovo-hudobný projekt Kovebo Group. Filmový festival krátkometrážnych filmov režisérov Michaila Vernera a Erika Bosnaka /RU/. Prezentácia krátkych filmov z projektu KOVEBO GROUP, diskusia o projekte a živé hranie ku krátkemu filmu v podaní Davida Kollára.

  • Vstup: 6/4.5€

Pár informácii na záver:

  • Viac informácii na www.tabacka.sk
  • Pre študentov, zľavy na akcie.
  • Informácie o rezerváciách: info@tabacka.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.