Už 19. leto s Benátskou nocou

Program 19. ročníka hudobného festivalu Benátska noc pomaly ale isto dostáva jasné a ostré obrysy. Najnovšie sa v piatkovom programe tejto akcie ocitla talianska kráska Cristina Scabbia s kapelou Lacuna Coil. Taliani navštívia český kraj po prvýkrát, ale nepochybne rozpútajú na pódiu a najmä pod pódiom pravý metalový ošiaľ. V piatkový večer (29.7.) vystúpia na Malej Skále viaceré metalové formácie. Okrem známeho českého Arakainu to bude určite vrieť aj na americkej legende progresívneho metalu – Dream Theater.

Benátska noc začínala tak povediac na kolene v roku 1993, odvtedy sa však vyšplhala medzi popredné české hudobné festivaly, má vlastnú tradíciu a rastúci počet návštevníkov. Koná sa v rekreačnom stredisku Malá Skála, ktoré sa vďaka množstvu prírodných krás nazýva aj perlou Českého ráje.

Tri festivalové dni tiahnuce sa od piatka po nedeľu alebo inak: rockový piatok, popová sobota a pop-folková nedeľa uspokoja každého fanúšika dobrej hudby. Hudobný program sprevádza aj program bez muziky, ako futbal celebrít a „neckiáda“ na jazere. Každým rokom sa festival stále viac zameriava aj na rodiny s deťmi – tie na Benátskej noci, rovnako ako vlani, nájdu „Animáčkový“ stánok a kopu ďalšej zábavy.

Predpredaj vstupeniek v sieti ticketportal.cz vás vyjde do konca marca len na 990,-Kč (40,36,-€). Platí, že čím skôr si vstupenku obstaráte, tým ju budete mať lacnejšiu.ę

  • viac info na www.benatskanoc.cz

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.