Use the city fest predstaví Lonely Drifter Karen a iných

Fettkakao je nezávislý viedenský label, ktorý funguje od roku 2005. Okrem vydávania super hudby sa ľudia okolo tohto vydavateľstva venujú organizovaniu výstav, či gurmánskych pohostení. Sú proste hýbateľmi viedenskej umeleckej scény. Košický nezávislý kultúrny priestor Tabačka Kulturfabrik a Fettkakao sa spojili, aby pripravili warm up night pre festival USE THE CITY! na ktorom vystúpia kapely spojené s týmto labelom: A Thousand Fuegos, Brooke’s Bedroom, Vortex Rex.

Hlavnou hviezdou večera bude medzinárodná zostava Lonely Drifter Karen, ktorá si v Košiciach urobí zastávku počas svojho európskeho turné. Čaká na Vás noc plná skvelej muziky, špeciálny welcome drink, proste festivalová zahrievačka, ako sa patrí!

Lineup:

Skupina Lonely Drifter Karen

Podmanivý hlas, ohnivé piano, jemná akustická gitara preskakujúca do expresionistického kabaretu, melódie, slová, emócie a mágia to všetko je magický svet Lonely Drifter Karen. Tento! medzinárodný projekt sa zrodil zo spolupr&aacut! e;ce troch hudobníkov. Každý z nich má pôvod v inom hudobnom žánre. Nieje im cudzí folk, rock, kabaret, experimentálna či klasická hudba. Kapela sa skladá z rakúskej speváčky Tanji Frinta, pianistu a hudobného producenta Marca Meliá Sobreviasa zo Španielska a talianského perkusionistu Fausta Menossiho. Ich skvelo aranžované valčikové piesne sú plné energie, španielského temperamentu, energie a humoru.

http://www.youtube.com/watch?v=LTui67eaFDs

A Thousand Fuegos

Pamätáte si tie zvierajúce sny, ktoré sa vám snívali počas temných horúčkovitých nocí, keď ste boli malí? A Thousand Fuegos – áno. Tento projekt je viac – menej oneman! show multitalentovaného textára a hudobníka Matthiasa Peykera, ale čas od času, si hlavne na živé vystúpenia, zavolá na pomoc kamarátov hudobníkov. Aranžmány sa odvíjajú od folkovej gitary, ale hutný zvuk prinášajú akordeón či perkusie. Jeho melancholické piesne sú ako jazda v opustenej lanovke smerujúcej do hôr z temného upršaného lesa. A Thousand fuegos predskakovali kapelám ako Animal Collctive, alebo Mount Eerie.

Vortex Rex

Akčne orientovaná viedenská kapela, ovplyvnená novými kultúrnymi fenoménmi, ako skateboarding, hip hop, punk, alebo noise. Milujú hudbu a nerobia v nej rozdiely: Guns and Roses, ! Nirvana Bob Dylan sa v ich i podoch miesa s Alaiyah a Italo popom. Po d! voch releasoch na fettkakao a mnohých živých vystúpeniach vydávajú na Seayou Entertaiment, inom nezávislom viedenskom labely, ktoré vydáva napr. The Pharmacy, či Thieves Like You.

Brooke’s Bedroom

Je sólovým projektom Martina Piepera. Založil ho začiatkom Roka 2007. Fettkakao ho objavilo počas výstúpenia v „Strom +/-“ -> malom queer – undergroundovom klube vo Viedni a jeho živá show ich doslova zamrazila. Martin svoju hudbu opisuje takto: “… niekde medzi lofi laptopfolkom a DIY minimal technom..“

Use the city festival 26. – 30. 5. 2010

2. ročník festivalu pouličného umenia a umenia vo verejnom priestore sa bude konať na najrozličnejších miestach v Košiciach (Mestský park, Staničné námestie, Kasárne/Kulturpark, Hlavná ulica, Dominikánske námestie, amfiteáter…). V programe očakávajte neočakávané – štrikované graffiti, reverse graffiti, tancujúci bager, živú architektúru, animované fasády, flashmob, hip-hop na vážnu hudbu… Špičkové projekty zahraničných a slovenských umelcov (Compagnie Beau Geste / FR, Storm / DE, Skutr / CZ, Moose / UK, Divadlo na peróne / SK, Là Hors De / FR…) a všetky žánre pouličného umenia (slampoetry, hip-hop battle, urbánne športy, hudobný experiment…).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.