Uprising Festival

logoFestivalové leto 2009 na Slovensku ukončí podujatie s názvom Uprising Reggae Festival, ktoré sa bude konať 28. – 29. augusta na bratislavských Zlatých pieskoch. Program je zameraný hlavne na reggae, ska, dub, dancehall a hip-hop. „Povstanie“ sa nezaobíde bez svojho vodcu, na 2. ročníku to bude britský raper Roots Manuva.

roots manuvaFenomenálny Brit s jamajskými koreňmi debutoval v roku 1999 samostatným albumom Brand New Second Hand, ktorý mu priniesol trofej za najlepší hip-hopový album roka. Jeho druhá sólovka Run Come Save, obsahujúca dnes už klasické tracky Witness či Dreamy Days, ukázala cestu súčasnej generácii britského hip-hopu, vrátane Dizzee Rascala a Mika Skinnera z The Streets. Manuva má na konte 6 štúdiových albumov, množstvo ocenení a kooperácií s plejádou známych umelcov (Gorillaz, Coldcut či DJ Shadow). Práve jeho hlas je podľa prestížneho periodika The Times hlasom mestskej Británie. Hudba, ktorá v sebe s ľahkosťou spája dub, reggae, funk, dancehall a rap, odhaľuje dosiaľ nepoznané podoby hip-hopu ako hudobného štýlu.

Britská hip-hopová stálica nebude na slovenskej pôde stáť po prvýkrát. Ako sa sám vyjadril, premiérové vystúpenie na trenčianskej Pohode bolo ohrozené jeho zdravotným stavom, nakoľko bol len niekoľko dní pred vycestovaním prepustený z psychiatrickej liečebne. the skatalitesDo Bratislavy však prichádza vo výbornej forme, pripravený vytvoriť úžasnú atmosféru a zanechať nezmazateľný dojem.fantan mojah

Okrem Manuvu vystúpi na jedinom slovenskom reggae festivale mnoho špičkových interpretov. Fanúšikov jamajskej hudby strhnú vystúpenia legendy The Skatalites, jedného z najuznávanejších objavov svetovej reggae scény Fantana Mojaha či dubovej ikony Mad Professora. K ťahákom bude patriť aj ďalší Brit Deadly Hunta. Priaznivcov slovenského hip-hopu osloví spolupráca AMO s multikultúrnou kapelou United Flavour, a otec slovenského rapu Vec v dueli so Zverinom. Horúcou latino show roztancujú Zlaté piesky Mango Molas a La3no Cubano.

mango molas

Program okrem hlavného pódia vyplnia ešte 2 ďalšie scény: Dancehall a la3no cubanoDubstep & Ragga Jungle (podrobný rozpis). Chýbať nebudú zaujímavé sprievodné atrakcie ako futbalový turnaj, exibícia na U-rampe, jamajská kuchyňa, bubnová škola, lekcie salsy a capoeiry, prehliadka grafitov či ohňová show. V pestrom programe Uprisingu si každý z festivalových nadšencov určite nájde to svoje.

Videá hlavných protagonistov:

Roots Manuva – Witness
Roots Manuva – Again & Again
Roots Manuva – Buff Nuff
Deadly Hunta – Talk Out Loud
Fantan Mojah – Hungry

Usporiadatelia sa tešia na fanúšikov a ďakujú im za podporu, prejavenú účasťou na festivale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.