Úloha internetu v súčasnej hudobnej dobe

Produkcia hudby prostredníctvom internetu je v súčasnosti viac ako kedykoľvek predtým jeden z mála spôsobov ako získať masy fanúšikov a dostať vlastnú tvorbu tak povediac von – nedotieravým spôsobom. Tento proces sa stáva čím ďalej tým viac populárnym najmä z viacerých – logických dôvodov.

Najznámejším sú nízke finančné náklady na takúto hudobnú produkciu, pretože nie každý hudobník má dostatok finančných zdrojov na to, aby si na propagáciu a distribúciu vlastnej tvorby najal profesionálne štúdiá alebo produkčné domy a splnil si takto svoj hudobný sen. Na druhej strane počúvanie, zdieľanie alebo nákup hudby cez internet je naozaj efektívny nástroj ako sa dnes k nej dostať a hlavne – lacno. Je pravda, že niekedy kvalita takejto produkcie trpí viac ako by bolo vhodné, no stále je to pre nádejných umelcov skvelý nástroj na získanie spokojných poslucháčov a podporovateľov.

Toto ale skutočne neplatí pre hudbu trojice “nikdy sa nevideli” hudobníkov s neprekonateľnou vierou, že ich spoločný sen sa stáva skutočnosťou. Úžasný Alseydin hlasový rozsah podporovaný klasickým ako aj ambientným pozadím z dielne I&SON, okorenený Robovou basovou originálnou stopou ich skutočne oddeľujú od pelotónu nezávislej hudobnej produkcie.Andy, Phil, Rob a Ally

Nový hudobný projekt My Holy Thing, ako výsledok polročnej spolupráce Andyho, Phila, Roba a Ally iba cez internetové pripojenie budete môcť už onedlho nájsť na viacerých internetových stránkach nezávislej hudobnej scény ako sú Showcaseyourmusic, Reverbnation, MySpace, Musictrax, LastFm a mnohých ďalších. Ako malý vianočný dar je možné si skladbu „My Holy Thing“ stiahnuť tu:

My Holy Thing sample

Na záver:

Po vypočutí si skladby „My Holy Thing“ je naozaj neuveriteľné, že sa títo ľudia naozaj nikdy osobne nestretli, no mám tendenciu povedať, že to vôbec nevadí. Oni sú totiž už dávno spojení svojimi nekonečnými hudobnými dušami. No takýchto hudobných projektov je v dnešnej dobe veľa. Nedávno som spomenul skupinu The Amorphous Androgynous v niečo obdobné (pozn.autora hlavne objavenie a úspech) verím aj v projekt My Holy Thing.

Bonus:

Lucas Perný feat. Raymond Lefevre – La Soupe Aux Choux (Drums Remix 2 / Fast Version)

Túto stránku som zakladal s ideou dať priestor kapelám, jednotlivcom, ktorí to nemajú ľahké. Nehľadím na štýl hudby chcem sa venovať všetkému. Kto ma osloví nestane sa, aby som ho odmietol. Priestor dostane každý hudobný štýl.

One Reply to “Úloha internetu v súčasnej hudobnej dobe”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.