Tublatanka nový videoklip k piesni Svet v ohrození

Nový videoklip k titulnej piesni a novému CD albumu Tublatanky Svet v ohrození tématicky stvárňuje text danej piesne, ktorej hlavnou prioritou je poukázať na súčasný svetový terorizmus, jeho nástrahy, katastrofálne dôsledky, množstvo nevinných obetí a strach vyplývajúci z neho, ktorý cítia ľudia na celom svete.
Skupina natáčala videoklip v Topoľčanoch, kde zrealizovali koncertnú obrazovú scénu. Vo videoklipe použili aj reálne teroristické útoky na New York, Londýn, Moskvu, Madrid a Beslan.

Líder, spevák a gitarista Tublatanky Maťo Ďurinda bol inšpirovaný pri tvorbe piesne Svet v ohrození počas jeho dovolenky v Egyptskom letovisku Sharm El Sheik, v priebehu ktorej tam vybuchla nálož v jednom z rezortov priamo na Mubarakovej promenáde, kde zranila a usmrtila viacero nevinných turistov.

Podľa slov Maťa Ďurindu je videoklip Svet v ohrození naozaj veľmi tvrdý a šokujúci, ale terorizmus je žiaľ realita súčasného sveta.

zdroj: EMI

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.