Topfest 2009

topfest banner

Po zrušení Hodokvasu sa najväčším tohtoročným ťahákom popri festivale Pohoda stalo podujatie Topfest. V minulých rokoch dal o sebe vedieť vystúpeniami zvučných mien, ale stále akoby stál v tieni slovenských hudobných sviatkov. Tohto roku by sa mu prelom medzi elitu mal vydariť.

Organizátori vsadili na tohtoročnom 6. ročníku nielen na osvedčenú česko-slovenskú klasiku, ale stihli si zarezervovať aj účasť zahraničných mien. Svedčia o tom hlavne vystúpenia Limp Bizkit a Ska-P, no ani zvyšok programu nezaostáva. Okrem slovanských národností pôjde o Maďarsko, ktoré bude zastupovať Realistic Crew a Escelin Syndo, z Nemecka sa predstavia Trashmonkeys a festival bude uzatvárať britský breakbeatový DJ Danny Briottet (bývalý člen Renegade Soundwave).

Program podujatia sa bude odohrávať na 3 paralelných pódiách. Najväčšiu pozornosť bude pútať „stage“ A. V piatok 26. 6. na ňom hlavnými aktérmi budú v podstate všetky vystupujúce kapely – ska-rockový Fuera FondoAlkehol, Polemic, Tublatanka, punkrocková legenda Konflikt, spomínaní Ska – P a Limp Bizkit, Desmod a Arakain (hoci po kolapse speváka Honzy Toužimského to ešte nie je isté). Na „béčku“ v ten istý deň divákov čakajú vystúpenia Anawi, Mukatado, Plastic Swans, Realistic Crew, Čisté Tvary, Tata Bojs, Lavagance, Trashmonkeys, Escelin Syndo a Junior. Tretie pódium uvíta Since, Carpediem, Pathology Stench, Prípad pre Samanthu, Mad Frequency, Sakumprásk, Odpad a Grobiani.

V sobotu 27. 6. sa diváci môžu tešiť na „áčku“ z kapiel Smola a hruškyBank of JoeHeľenine Oči, ArzénSlobodná EurópaHorkýže SlížeČechomor, Pavol Habera a Team, Kabát, Totální nasazeníHT (Hoten Toten). Z druhého pódia budú vyhrávať Amphibios, Kubiz, world music v podaní kapely Družina (kedysi sprevádzala vynikajúcu komornú speváčku ethno-folklórnych skladieb Zuzanu Mojžišovú), Katka Koščová, Infants, Noisecut, Vata, TalkShow, Kasio Boy, Billy Barman, Puding pani Elvisovej a Danny Briotett do pol štvrtej rána pre najvytrvalejších. Na „céčku“ sa predstavia Hospital Bukra, Devil Street 13, In Justice, Romeo Verzik, Hasiaci Prístroj, Punkreas, MF, GaladrielSitňan a víťazná kapela „Trench town battle 2009“.

Organizačné pokyny, presný program a ďalšie informácie sú uvedené na hlavnej stránke festivalu. Lístky sa dajú najlepšie zakúpiť v predpredaji u Ticketportalu za 27 eur, na mieste budú stáť 30 eur. V rámci VIP vstupenky (65 eur) je možné využiť viacero výhod (toalety, nealko zdarma, pivo za polovičné ceny, vyvýšená tribúna, stan s podlahou a pivnými setmi, parkovanie pri Zelenej Vode na asfaltovej ploche, reklamné predmety zdarma). Žiadosti o novinárske akreditácie je možné zasielať sem. O organizáciu sa postarala agentúra Duna, spoločnosť Grand Media a generálny partner, firma VUJE.

Podrobné aktualizované informácie o festivale Topfest 2009 nájdete na www.topfest.sk

  • Topfest – hudobný open-air festival, 26. – 27.06.2009
  • Ján Kakaščík PR manager
  • e-mail: kakascik@gmail.com
  • mobil: 0911 627 844; 0905 627 845
  • web: www.topfest.sk
  • zostrih TOPFEST 2009 presents (flash video)

One Reply to “Topfest 2009”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.