The Wombats a Marina and The Diamonds na Grape 11

Kúsok Liverpoolu prinesú na Grape festival The Wombats

Piešťanský Grape festival, ktorý sa uskutoční 12.-13. augusta na miestnom letisku, predstavuje ďalšieho zahraničného hosťa. Je ním britská indie-popová kapela The Wombats. Trojica mladíkov, Matthew Murphy (spev, gitara, klávesy), Dan Haggis (bicie) a Tord Øverland-Knudsen (basa), ktorá sa zoznámila počas svojich študentských čias na vysokej škole v Liverpoole, je predstaviteľom typickej britskej gitarovej scény. Majú na svojom konte dva štúdiové albumy , prvý z nich Girls, Boys and Marsupials vyšiel v roku 2006 iba v Japonsku, Európa si musela počkať na rok 2007 a album s názvom A Guide To Love, Loss And Desperation.

Z európskeho debutu sa ujali hneď tri veľké hity Lets Dance To Joy Division, Kill The Director a Moving To New York a vďaka nim dosiahol album 11. priečku v britského rebríčka. Nasledovalo hranie na festivaloch po celom svete a zopár skladieb sa ešte objavilo v roku 2008 na Ep vydanom iba v USA. V roku 2010 sa The Wombats vrátili do nahrávacích štúdii a vypustili zo svojej kuchyne úspešný singel Tokyo (Vampires & Wolves), ktorý predznamenáva vydanie nového radového albumu This Modern Glitch avizovaného na apríl 2011. V januári tohto roku ešte stíhajú dať na trh aj štvorskladbové Ep s ďalším singlom Jump Into The Fog. Kapela je známa svojimi živelnými vystúpeniami, na Slovensku sa predstaví po prvýkrát a my sa už teraz môžeme tešiť na nadýchnutie sa pravej liverpoolskej atmosféry na piešťanskom letisku.

Diamant z Walesu na Grape festivale: Marina and The Diamonds

Na Slovensko príde ambiciózna Marina and The Diamonds. Rodáčka z waleského Abergavenny Marina Lambrini Diamandis sa so svojou kapelou, pod umeleckým menom Marina And The Diamonds, dostala do hudobného povedomia v roku 2009. Po vydaní dvoch Ep´s a úspešných skladbách I Am Not A Robot, Obssesion a Mowgli´s Road, ju zaradil vplyvný hudobný časopis NME do prvej desiatky vychádzajúcich hviezd pre rok 2010. A predpoveď sa naplnila, albumový debut The Family Jewels sprevádzala ironická skladba Hollyvood, ktorá okamžite získala Marine obrovské množstvo fanúšikov a bodovala na popredných priečkach Uk Charts.

Samozrejme v prvom rade to bol jej podmanivý hlas, jednoduché melódie a hravosť s akou sa pohrala vo všetkých skladbách na albume, ktoré ju zaradili medzi to najzaujímavejšie na hudobnej scéne. Následne po úspechu Hollywoodu sa do povedomia dostáva aj skladba Oh No! a v októbri roku 2010 vychádza ďalší úspešný singel Shampain. Marina má našliapnuté na sľubnú kariéru, jej, ako sama hovorí, anti-pop, je momentálne v kurze a vyniesol speváčke množstvo nominácií napr. v Brit Awards, BBC Sound of 2010, NME Awards, či UK Festival Awards a všetci fanúšikovia sa už nevedia dočkať na albumové pokračovanie. My sme nesmierne radi, že tento waleský diamant môžeme privítať aj na Slovensku, Marina And The Diamonds vystúpi na Grape festivale v sobotu 13. augusta. Info na www.grapefestival.sk

Zdroj: Ján Trstenský, Grape Agency

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.