The Skatalites zakladatelia ska na Slovensku (jamajská obdoba kubánskeho Buena Vista Social Club)

The Skatalites – pre mňa najvzácnejšia návšteva na Slovensku.

Radostnou správou pre fanúšikov roots je príchod jamajského klenotu The Skatalites. Na vlastné uši sa tak budeme môcť presvedčiť, že ani po 40 rokoch nestratili nič z ich typickej mladíckej energie. Zoznam koncertov jamajskej kultovej formácie The Skatalites praská vo švíkoch. Chvalabohu, v sekcii upcoming show sa zmestil ešte jeden, pre nás veľmi dôležitý, dátum. A to 29.august Uprising Reggae festival zlaté piesky, Bratislava.

Jamajská obdoba kubánskeho Buena Vista Social Club príde opäť na Slovensko! Už počas svojej návštevy na trenčianskej Pohode pred piatimi rokmi sa vtedy vyjadrili, že Slováci cítia rytmus ska. Táto pozoruhodná skupinka desiatich milovníkov skackajúcej hudby sa začala formovať v 50tych rokoch minulého storočia. Na jar ’64 vydali svoje debutové LPéčko pod názvom Ska Authentic, vďaka ktorému boli korunovaný za zakladateľov nového hudobného štýlu – ska.

Počas svojej existencie si skupina prešla niekoľkými rozpadmi, úspešnými albumami či úmrtiami členov, ktoré poznačili ich tvorbu. Najviac sa zameriavali na domáce publikum, neskôr expandovali i do Anglicka, v ’88 odohrali svoj prvý koncert v Spojených štátoch a v ’92 sa konečne objavili aj na koncertnej šnúre v Európe. Odvtedy sú stálicami všetkých reggae festivalov a vždy patria medzi headlinerov spolu so svojím repertoárom, ktorý sa skladá z výberu toho najlepšieho z ich doterajšej existencie a 27ich albumov. Posledný z mája roku 2007 plný hitov budete na vlastné uši počuť, ak sa necháte zlákať ich nestarnúcou energiou a umením priviesť dav do tanečného šialenstva. Nechajte sa zlákať na Uprising Reggae Festival.

Videá The Skatalites:

The Skatalites – Have a good time
Skatalites – Guns of Navarone
The Skatalites – African Roots Dub
The Skatalites – alameda reggae
Skatalites – Magic Muffin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.