The Horrors vo Viedni

Hovorí sa, že piatok trinásteho je dňom, ktorý môže byť príčinou niečoho nevydareného. Neviem, či je to len náhoda, ale práve tento deň, piatok 13. novembra vo Viedni vystúpi britská pätica The Horrors. Postpunkové riffy, psychedelické varhany, hutná basgitara či spev ako z hororového filmu.

Tak to sú The Horrors. Pri vypočutí ich skladieb zistíte, že zvuk pripomínajúci garážový rock zo 60- tych rokov je taký ,,skutočný“, až si budete myslieť, že ste natrafili na starú skupinu. Nie, zakopli ste o The Horrors.

The Horrors sú štýloví chlapci, ktorí majú na konte vrátane niekoľkých singlov už 2 dosky Strange House (2007) a Primary Colours (2009). Túto garážovú kapelu si pred pár rokmi všimol aj britský hudobný magazín NME, ktorý jej napomohol ku zviditeľneniu a prostredníctvom neho som ich zaregistrovala aj ja. Úprimne, mňa tieto súčasné gitarovky z britských ostrovov nenadchýnajú, niektoré zoskupenia tak rýchlo ako vniknú aj zaniknú a pôsobia nudne. Ale The Horrors je niečo iné… Naozaj ma zaujali už od svojho ranného pôsobenia a držia ma doteraz. Najprv síce prebrali nejaké skladby od The Sonics či The Fuzztones, ale aspoň tým oprášili ,,staré klasiky“.

Naozaj ľutujem, že sa nebudem môcť zúčastniť tohto podujatia (momentálne som v USA), pretože The Horrors naživo nemusia byť horor, ale niečím výnimočným. Koncert sa uskutoční vo viedenskom klube Szene Wien. Lístky na státie sú už v predaji v sieti Eventin a dostanete ich už od 16, 20 eura.

Videá od The Horrors:

The Horrors – Mirror’s Image

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.