Podobné články

14 komentárov k článku

Lucas píšeš skvelé články! Tiež milujem Doorsov a Soft Parade patrí k mojim najoblúbenejším.

gravatar

je obdivuhodne ze si spomenul aj hostov co nahravali s doorsami na tejto platni… paradny clanok
runnin blue rules

gravatar

Konečně objektivní recenze na doorsáckého Seržanta.Souhlasím ve všem:) škoda,že nemám takové znalosti ani schopnosti,abych to vyjádřila tak jako ty. Myslím,že i taková ta nedůvěra k Soft parade pocházela z nedůvěry fanoušků Doors k příliš beatlesáckým experimentům..je to škoda,ale zároveň je to pochopitelné-fanoušci si těžko zvykají na změny ,stylu’ jejich oblíbenců:

gravatar

Lalka dobre si to vystihla

gravatar

Máte pravu vážne skvelý článok. A to som si myslela, že o the Doors viem dosť.HAHAHA… veľmi veľa vecí sa mi teraz konečne dalo dohromady :) proste DOORS IS BEST

gravatar

Srdečne Vám všetkým ďakujem za krásne komentáre a som veľmi rád, že Vás článok zaujal.

prave mi tu hra to nova verzia soft parade… to into sa hodi do vianocnej atmosky :)

gravatar

Každý v tom vidí niečo iné. Mne to pripomína pre zmenu akúsi “psychedelickú rozprávku”. Teda ak je reč o tom novom intre.

V archive jsem našel tuhle recenzi – ješte ze stránky doors.ahoj.sk

Tento album je jednoznačne experimentálny. Filharmonický orchester dopĺňajúci kapelu pomáha vytvárať veľké plochy pre pohyb kapely, dynamika je plynulá, skoro s dvojnásobnou silou, čo vytvára zdanlivú rôznorodosť albumu, ale aj samotných častí niektorých skladieb. Napriek tomu názov (ľahká – jemná zábava) evokuje zamatový poťah na všetkých skadbách, takže album pôsobí ako veľká, ale mäkká pohovka. Napriek tomu, že tento album sa všeobecne považuje za najvzdialenejší od charakteristickej tvorby The Doors, skladby ako Touch me, Easy ride, či Wild Child sa stali jednými z “Best of” skladieb, čo hovorí samo za seba.

Naopak, nosná skladba albumu The soft parade je menej známa ako jej príbehovo aj časovo dlhé sestry The end, či When the music’s over. Nič jej to však neuberá na výpovednej hodnote, priam protikladnej k samej sebe, ako to je vlastne pri celom albume. The soft parade je jednoducho “mäkká zábava”.

Ani recenze na musicserever.cz nehodnotí album nejlépe
http://musicserver.cz/clanek/17487/Ohlednuti-za-alby-The-Doors-cast-I-/

gravatar

KEdy bude dalsi članok?

gravatar

Neviem ti povedať. Ak myslíš o Doorse, tak to musí to prísť samo :) Už čoskoro vyjde nový článok o slovenských folkeroch.

dobrá recenze, kvalitní a komplexní

gravatar

Člověče četl jsem o tobě a byl jsem fascinovanej. Jak dokážeš dělat tolik vĚcí najednou? Proč ješte nejseš slavnej. Četl jsem článek v ROCK+ z festivalu a poslouchal jsem také tvuj album Psychedelic Winterland nebo ten project Stefanik, Perny, Kollar. Je to skvělý.

gravatar

Pripájma sa ku gratulaciam.

gravatar
Vyjadrite sa:

Vyhradzujem si právo, neschváliť komentár aj bez udania dôvodu.