Temple dával až 2 prídavky

Nie je žiadne tajomstvo, že východné Slovensko má veľké zásoby šikovných hudobníkov a mladých kapiel. Koncerty sa na nás len tak sypú a aj napriek všakovakým akciám, ktoré si navzájom konkurujú býva väčšina hudobných podujatí na počet účastníkov bohatá. V poslednom týždni sa určite dobre hralo prešovskej kapelke Temple, ktorá tvorí už nejaký ten rok progresívny rock (presnejšie cca 8rokov). Chalani majú radi Dream Theater, ktorým sú mierne inšpirovaní, ale nič ich určite neinšpiruje a nepoteší viac ako dobrá nálada fanúšikov pod, vedľa či okolo pódia, na ktorom práve vystupujú. Tento týždeň hrali už dvakrát a včera (26.2.2011) odohrali tretí koncert v Rožňave.Akési mini turné sa rozbehlo v stredu (23.2.) vo vysokoškolskom bare Hviezda v Prešove, kde mali okrem Temple vystúpiť aj kapely Harem Heroes a Unforseen z Košíc. Nakoniec sa však Harem Heroes nedostavili a koncert niesli na pleciach Unforseen a Temple. Unforseen je veľmi mladá skupina, fungujúca asi tri roky. Speváčka Monika pôsobila nervózne, čo sa bohužiaľ odrazilo aj na jej speve. Inštrumentálne skladby prevzaté od Dream Theater boli už lepšie. Temple v stredu okrem vlastnej tvorby prvýkrát na verejnosti vystúpil s dvoma novými covermi, ktoré hneď zožali veľký úspech. Prvý odznel cover od legendy Genesis, song Land Of Confusion ešte upravený novšou ale o nič menej úspešnou americkou kapelou Disturbed. Chlapi z Temple originál zvukovo položili o poriadny kus nižšie, ale nenašiel sa nikto kto by nedvíhal ruky pri refréne „This is the world we live in and these are the hands were given“. Druhý cover bol od Toto, rockovej formácie z Kalifornie. Keď spevák Tomáš Bačinský povie, že teraz si dáme „toto“, tak bude určite nasledovať pesnička s názvom Hold the Line. Túto skladbu má Temple zatiaľ nacvičenú a zvládnutú lepšie, preto nečudo, že pri nej sa fanúšikovia zabávali ešte viac. A to sa teda zabávali, všetci, ktorých som mohla vidieť.

Čo si budeme vravieť, klasika je klasika a covery vedia niekedy správne dopomôcť nejednej kapele. Piati členovia skupiny Temple to dobre vedia a na včerajšom vystúpení v košickom podniku Zebra, kde hrali po domácom metalovom Invictus-e museli odohrať až dva prídavky. Nakoniec zahrali aj svoj najstarší cover urobený na Michaela Jacksona. Bolo dokonca pogo, o metlení hlavou ani nehovoriac. Kto si teda chce čím ďalej, tým viac úspešný Temple zažiť na vlastné uši, oči a ostatné zmysly, hor sa dnes večer o deviatej do Cold Light Rock Club Rožňava.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.