Tancom proti predsudkom, alebo ako ukázať svoje pravé ja

Tento víkend, konkrétne 28. novembra o 14-tej hodine, sa v novootvorenom najväčšom slovenskom klube, Ministry of fun v Banskej Bystrici, uskutoční v poradí už tretí ročník kvalitnej hip hopovej akcie pod názvom Tancom proti rasizmu.

Projekt, ktorý dokazuje,…

…že hranice rasovej, sociálnej či inej diskriminácie nemajú v dimenziách ako sú tanec a hudba čo robiť, opäť ako po iné roky organizuje banskobystrický tanečný klub Element. Ten vznikol a úspešne funguje ako záujmová organizácia od roku 2003, združujúca priaznivcov moderného štýlu tanca, pričom sa snaží mladých ľudí priviesť k zmysluplnej voľno časovej činnosti, priniesť trochu pohybu medzi mladých ľudí, dať im možnosť seba reprezentácie a vytvoriť priestor na ich vnútornú realizáciu. Klub ponúka široké možnosti na vyplnenie voľného času, angažuje sa v už spomínanom projekte Tancom proti rasizmu, no organizuje aj tanečné workshopy, záujmové krúžky, tanečné tábory a to pre deti a mládež bez rozdielu veku.

Projekt Tancom proti rasizmu

je však o to viac výnimočnejší, pretože dokazuje, že na parkete nezáleží na tom, čo nosíte, odkiaľ pochádzate, akú farbu pleti máte alebo v akej spoločenskej rovine vás vníma spoločnosť. Všetko je len o pohybe, o vašich vlastných myšlienkach a o ich pretvorení v tanečné kreácie. Na parkete sa v skutočnosti ukáže, aký ste silný, čo dokážete zo seba dať a ako sa dokážete „prebiť“ medzi jednotlivými tanečníkmi. Akcia funguje formou „battle“, kde medzi sebou súťažia skupiny, resp. dvojice. Bojuje sa teda formou dvaja na dvoch, pričom každá skupinka má možnosť predviesť sa v dvoch vstupoch. Hodnotenie výkonu tanečníkov bude mať na starosti odborná porota z českého klubu BDS Academy, ako aj špeciálny hosť, tanečník Mariah Carey – Tomáš Simon. Podujatím bude sprevádzať osvedčený moderátor Fero Bodnár a o hudobnú stránku sa postará BJ Piggo. Akcia je určená tak pre českých, ako aj slovenských tanečníkov, pričom víťazná dvojica bude ohodnotená symbolickou finančnou čiastkou 333 eur. Pokiaľ teda máte dostatočnú guráž a pohyb v krvi, neváhajte a zúčastnite sa!

 • hudba BJ Piggo (pozn. autora na Myspace – House selection by BJ Piggo)

Klub ElementStručné zhrnutie akcie Tancom proti rasizmu:

 • 28.11.2009
 • Klub Ministry of fun, Banská Bystrica
 • all style battle 2 vs. 2
 • Začiatok battle: 14:00
 • Vstupné: 2 €
 • Porota:
  Tomáš Simon (tanečník Mariah Carey)
  Dano „Deen“ Lipták (BDS Academy Praha)
  Wahe Akopjan (BDS Academy Praha)
 • Harmonogram:
  14:00 – 18:00 – demá, predkolá
  18:00 – 18:30 – prestávka
  18:30 – 20:00 – Finale battle

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.