Štvorlístok rockovo-metalových kapiel na Řípfeste 2010

V sobotu 28.8.2010 v Krabčice, konkrétne v Rovnom pod Řípem, uskutoční čo do formátu a obsadenie unikátne megakoncert Řípfest, organizovaný spoločnosťou MV Cover sro. V jeden deň a na jednom pódium tu zahrajú svoje jediné koncerty v Českej Republike a na slovenské v roku 2010 legedární Ozzy Osbourne a americká skupina Korn, ktorí tuzemskému publiku predstaví aj svoje nové albumy (Ozzy Osbourne – Scream, Korn – Remember Who You Are).

Štvorlístok rocko-metalových ikon ďalej doplní škótski Nazareth a Ken Hensley & Live Fire. „Rád by som zdôraznil, že Ozzy Osbourne, ktorý vystúpi ako hviezda večera, tu začína svoje európske turné, čo našej akcii pridáva na dôležitosti„, dodáva hlavný organizátor Vladimír Veselý z MV Cover sro. Nepôjde len o obyčajné festivalovej vystúpení, jedná sa o plnohodnotné koncerty všetkých vystupujúcich umelcov zo zahraničia, čo na českej festivalovej scéne nemá obdobu.

Akciu na jedinečnosti pridáva aj prirodzený amfiteáter, priamo na úpätí hory Říp, ktorý sám o sebe hudobníkom ponúka výborné akustické podmienky. Krásna scenéria Podřípska zaujala aj agentov a manažérov vystupujúcich umelcov z Veľkej Británie a USA. Rešpekt ku krásnej prírode okolo Řípu sa rozhodli usporiadatelia demonštrovať pripojením k akcii Čisté festivaly.

Vstupenky na festival je možné zakúpiť ako v sieťach Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a Eventim, tak v Informačnom Centre a vo Mestské Knižnici v Roudnici nad Labem, kde už od mája prebieha predpredaj. Od budúceho týždňa sa vstupenky budú predávať is prípadnú dopravou vo všetkých pobočkách cestovnej kancelárie Čedok (partner podujatia).

Pre jednoduchšiu dopravu na festival z Prahy a okolia a späť sa organizátori rozhodli pripraviť špeciálnu autobusovú dopravu na akciu a späť s nástupným miestom v Prahe. Informácie o vstupenkách do VIP zóny nájdete na oficiálnej stránke festivalu.

Nedočkaví fanúšikovia sa tiež môžu tešiť na veľké množstvo súťaží o voľné vstupenky na stránkach festivalu – www.ripfest.cz. Od 26.5. prebieha prvá súťaž, ktorá má už od spustenia obrovský ohlas. Počas ďalších mesiacov sa môžete tiež tešiť na pripravované súťaže o nové CD Ozzyho Osbourna „Scream“ a nový album Korn „Remember Who You Are“.

Na Rípfeste vystúpi okrem štvorlístka aj Deborah Bonham, vysoko talentovaná britská speváčka a preslávená aj tým, že je sestrou zosnulého bubeníka z Led Zepplin – John Bonham. Ako predkapely sa predstavia české kapely Cocotte Minute, The Switch, Krucupusk, Votchi, Navostro a Gate Crasher.

Hlavným usporiadateľom podujatia a nositeľom myšlienky Řípfestu je pán Ing. Vladimír Veselý a spoluorganizátor šéf Londýnčanov pán Steve Weltman, ktorý za svoju dlhoročnú kariéru pracoval so slávnymi umelcami ako The Beatles, David Bowie, Genesis, Led Zeppelin, Julian Lennon a v súčasnosti vedľa svojej činnosti je taktiež manažérom skupiny Nazareth a Ken Hensleyho .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.