STV-čka sa opätovne chystá kaziť dobrý vkus

Už o niekoľko dní začína súťaž v ultrapope Eurovízia. Keď som sa pustil do tejto témy, tak ma nenapadlo nič iné, ako riadne vynadať tomuto formátu a jeho vysielateľovi, verejnoprávnej STV. No po tom, ako hlava vychladla, už zostal hnev len na STV. Súťaž samotná totiž už dávno existuje, akurát sme pred ňou boli donedávna chránení.

Slovenska euroviziaTo, že sa v súťaži podávajú podpriemerné výkony, snáď nemusím nikomu dokazovať. Ak by sa predsa niekto taký našiel, odporúčam si pozrieť nejaké to semifinále, je úplne jedno ktoré. Nerozumiem však faktu, prečo verejnoprávna televízia, ktorá by mala šíriť aj nejakú osvetu a trocha národ vzdelávať, produkuje jeden horší hudobný program za druhým. Všetok ten odpad ako Senzi Senzus, či Drišľakoviny, je nič iné ako vyhodené peniaze a dôsledok toho všetkého je zopár vymytých mozgov. A teraz prichádza ďalší formát, kde si Slováci zvolia úplne “masaker“ pieseň, predpokladám baladu, ktorá skončí v medzinárodnom porovnaní medzi poslednými. A nikto nebude rozumieť, prečo je tomu tak.

Problémom je, že STV už ľudí hudobne nevzdeláva. Keby existoval formát ako napríklad niekdajší Triangel, ktorý by okrem domácej scény mapoval i to, čo sa deje vonku, a hlavne by sa neorientoval len na mainstream našich rádií, ale čerpal by niečo i z hitparád v Anglicku, či Nemecku, mnoho ľudí by zistilo, že naše domáce modly trocha zaspali dobu.

Bohužiaľ, ani STV, ani iná televízia nič také neponúka. A s rádiami je to podobné. Slovák proste do uší dostáva odpad, a tak mu časom začal chutiť.

A so všetkými týmito skládkami nevkusu a trápnosti prichádza ďalší fenomén, a to SMS hlasovanie. Na programy ako Superstar alebo Eurovízia ľudia vyhadzujú kopy peňazí, len aby postúpil ich favorit. Tie peniaze by mohli radšej vyhadzovať von oknom. Ten, kto by ich našiel, by ich snáď využil lepšie. Mnoho ľudí je totiž schopných preSMSkovať desiatky eur, ale ako náhle je treba zaplatiť vstupné na koncert, tak dotyční cúvnu. Ak by to bolo zadarmo, tak bez problémov prídu, ale za prachy ani náhodou. A podobné je to s kupovaním hudobných nosičov. Radšej si to stiahnu zadarmo, ako by mali obetovať nejaké tie SMS-ky pre najlepšieho karaoke speváka pod slnkom. A čo je asi najzarážajúcejšie, tí ľudia obetujú ešte peniaze aby si kúpili predražené CD-čko týchto idolov, po ktorých o pol roka ani pes neštekne.

Tak ľudia, hrdo do toho: Posielajte SMS-ky a tešte sa z toho, že do medzinárodného finále Eurovízie postúpil ďalší prepadák zo Slovenska.

One Reply to “STV-čka sa opätovne chystá kaziť dobrý vkus”

 1. Do súťaže prihlásili autori a interpreti celkovo 239 piesní.
  Na Eurovízii 2010 sa predstaví 60 súťažiacich interpretov! Svoje skladby postupne odprezentujú špeciálnymi dokrútkami.

  60 súťažiacich interpretov:
  Alone, Arzén, Aya, Ayisi Vierka, Bango Marián, Bažík Peter, Berky Marcel, Bezdeda Tomáš, Bystrík, Čanaky Richard so skupinou FBI, Čonková Renata, Dreamtouch, Družina, Exponent, Free Voices, Get Explode, Gionno, Golden Storm, Haasová Zuzana a Funny Fellows, Happyband, Horská Chata, Hrdza, Hudbaloon, Hudba z Marsu, Humeňanská Petra, Chrenko Michal, Jaroš Miro, Konrád Martin, Koreň Matej, Kostovčik Dáška, Kristina, Kusý Pavol, Makar Čudra, Malo Alek, Margot, Matušovová Viki, Matka Guráž, Mayo, Metalinda, Michaella, Mikla Robo, Mirgová Dominika, Mista, Olešová Lucia, Opatovský Robo, Palonder Marcel, Palo Drapák Band, Poláčková Ivana, Reverz Park, Save The Cookie, Schindlerová Martina, Six&Kristy, Smola a hrušky, Soňa, Stereo, Stopa, Sunlips, Súlovská Andrea, Šimko Robo a MassRiot, Šulíková Barbora.

  Náhradníci:
  Guru Brothers, skupina Lekra, Habadej, Dubinová Barbara, Prekopová Kristína, Bartošová Alžbeta.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.