Sobotný „Doctor Fest 2009“ (Nové Sady)

V sobotu 4.7.2009 sa konal ďalší ročník festivalu Dr. Fest v Nových Sadoch. Festival začal v sobotu o 14.00 hod a skončil v nasledujúci deň o 4. hod  ráno. Na festivale hrali The Panic, Trafika, Feelme , Slniečko , HT , Hudba z marsu a v neskorých nočných hodinách Zóna ASlobodná Európa a Karpatské Chrbáty. Festival moderovali „Pán Brat“ do siedmej večera a „Braňuško Jobus“ od siedmej večera.

Podľa názorov ľudí (z fóra na stránke festivalu) nebola malá účasť zapríčinená propagáciou ale zlým termínom a tiež lokalitou  festivalu.

TrafikaO prvej skupine The Panic toho veľa napísať neviem. Na internete som o nich nič nenašiel. Na Dr. Feste hrala vynikajúca ale nedocenená indie-rocková kapela Trafika (viac článok na musicone.sk). Celý koncertný program som videl na ich generálke, ktorá sa odohrala večer pred festivalom. Trafikantom ďakujem za skvelý koncertný zážitok.  Potvrdilo sa mi to, čo som si myslel. Patria k špičkovým nitranskym kapelám s charakteristickým zvukom, zohranosťou a dynamikou. Ďalšia výnimočnosť kapely je aj to, že každá ich skladba je úplne iná, než predošlá. Na ich oficiálnom Youtube konte nájdete kvalitne zahrané, živé verzie skladieb – Do hlavy, Fotky pre magazín a Barikády.

Ďalšou zaujímavou kapelou festivalu boli Feelme. Repertoár skupiny tvorí hudba z filmov. Najznámejšia je ich verzia titulnej mélodie Pulp Fiction.  Ich koncertný program s názvom „21st CENTURY SONGS“ (zahŕňajúci viac ako 21 filmových tém, ako napríklad Knight Rider, James Bond, Pulp Fiction a iné) bol nahraný aj na rovnomennom live CD. Viac nájdete na ich stránke www.feelme.sk.

K známejším kapelám festivalu patrí humorne ladený ethno-folk-punk Slniečko. Humorné texty, trnavský dialekt a ľudové motívy v spojení s folkovým zvukom akordeónov charakterizujú túto jedinečnú kapelu, ktorá hrá už pekných pár rokov. V okolí Hlohovca a na západnom Slovensku sú doslova legendou. K repertoáru skupiny patria aj paródie známych skladieb (pr. Whyskey In The Jar – Optimistická balada o dedkovi a koze). Doporučujem vypočuť si album Bašavel  z roku 2003, na ktorom sa nachádzajú, spomínaný cover a tiež ich najväčšie hitovky (ako sú „Keď som išóv z hodov“ alebo Sokolovce). Viac na www.slniecko-punto.sk.

V podobnom duchu sa predstavili aj kapely Hudba z Marsu a tiež Karpatské Chrbáty. Spájanie žánrov ako ska, punk, disco, dnb so slovenským folklórom začína byť in.  Okrajovo by som týmto chcel spomenúť kapelku CAPRE ZO ŠALY.

Punkovú časť festivalu zastúpili tí najlepší vo svojom žánri u nás – HT , Zóna A a Slobodná Európa.

Viac na oficiálnej stránke festivalu doctorspub.sk/doctorfest.

Festivalu som sa bohužiaľ nemohol zučastniť zo súkromných dôvodov. Na festivale hrali tiež ďalšie kapely. Vopred za ospravedlňujem za prípadné nepresnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.