SME a ich 1.apríl s Rolling Stones + môj gig z Brna časť 1

Tento článok venujem všetkým, ktorý sa zúčastnili brnenského koncertu.

Ešte skôr som dostal informáciu od kamaráta, že rock’n’roll ma prísť na Slovensko v podobe svetovej kapely Rolling Stones.

Hľadal som na internete, ale už len to, že sa o tom nikde nepísalo iba na Sme už to bolo podozrivé. Ako fanúšik skupiny som do poslednej chvíle veril, že sa tak stane a Slovensko získa prestíž privítať svetovú kapelu. Ale hneď na úvod vám musím oznámiť, že išlo iba o 1.apríl 🙂 veď vás prejdu srandičky.

A aké veci tam zhruba boli :))) ( mňa osobne pobavilo )

Skupina okolo Micka Jaggera by mala vystupovať na bratislavskom futbalovom štadióne Interu. Pôvodne sa uvažovalo o slovanistickom Tehelnom poli, štadión však nespĺňa podmienky, ktoré kapela požaduje.

Navyše, predbežne sa špekuluje, že na celosvetovom turné by sa ako ich predskokan mohol predstaviť Johnny Depp so svojou vzkriesenou kapelou The Kids. Plánujem si pozrieť film Public Enemies s Deppom.

Celý článok od Sme TU.

Na oficiálnej stránke nebola ani zmienka o koncertoch, nie to ešte na Slovensku. Ak by bol určite by som neváhal a kúpil by som si lístok. Môžem sa pochváliť, že som zažil Rolling Stones naživo, bol to koncert v Brne. Bolo to niečo neuveriteľné. Mick Jagger na svoj vek tancoval, skákal ako mladý chalan.

Zhruba mal asi takéto pohyby ako v pesničke God Gave Me Everything. ( škoda chcel som iný klip, kde je aj Lenny Kravitz, bohužiaľ tak bola iba táto verzia )

V Brne bola  zmes ľudí od mladej generácie až po tu starú. Pridám aj foto, aby ste sa dostali do obrazu, aké to bolo. Bol som s jedným kamošom, aj týmto ho pozdravujem. Bola sranda, keď som pašoval foťak v ponožke 🙂 . ( aj nabudúce Jeremy ). Bol som rád, keď zahrali moju pesničku, bola jedným z vrcholov koncertu. Pozrite si klip také auto si raz kúpim … pesnička Sympathy for the Devil. ( ak niekto vie, aké je to auto budem rád … americké určite 🙂 )

Gig z Brna

Hneď na začiatku bola jemná prehánka, ktorá vytvorila nádhernú dúhu a Rolling Stones to mohli odpáliť, ako keby aj to si naplánovali. Pódium bolo obrovské foto vám napovie viac, čo som sa dozvedel z internetu ide o dielo dizajnéra Marka Fishera. Na starosti mal napríklad Pink Floyd v 1994, U2 v 2005, AC/DC v 2008 a mnoho mnoho iných projektov. Predkapela boli The Charlatans, stihli sme ich ešte ku koncu, už neviem koľko to bolo pesničiek, podstatné bolo sa dostať čo najbližšie ku pódiu. Priznám sa, že predkapela nebola až taká dobrá. No a ako dohrali nastúpili technici, aby pripravili všetko ako má byť.

No a potom to prišlo na obrovskej obrazovke sa objavila animácia ( intro ), vystrelili svetlice a zazneli prvé tóny gitary. Každý začal vrieskať a konečne zazrieť na vlastné oči kapelu. Rolling Stones boli v zložení Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts, Ronnie Wood + zloženie doplnili o Darryla Jonesa ( basák ) a Chuck Leavell ( klávesi ), ešte si pamätám černošskú vokalistku ( ale boli tam asik 3 vokalisti ).

Začalo to pesničkou Start Me Up, ktorá dostalo do varu celé publikum. Druhá v poradí bola Let’s Spent the Night Together, stará vecička. Tretia v poradí bola Oh no, not you again. Tak ako to je na koncertoch Rolling Stones aj v Brne zahrali pesničku, ktorá sa nehráva často na ich koncertoch, majú z čoho vyberať. Štvrtá sa stala rocková All Down the Line pecka. Piatou v poradí bola pesnička Love is strong. Mick pozdravil publikum a na rad prišla šiesta pomalšia pesnička You Can’t Always Get What You Want. Siedma pesnička bola Midnight Rambler. Ôsma pesnička bola I’ll Go Crazy ( tu je Liza jedna z vokalistiek ), pesnička je v originály od Jamesa Browna. Deviata v poradí bola Tumbling Dice, po skončení pesničky nasledovalo introduction, predstavenie kapely.

Časť druhá bude zajtra, kde pridám bonus v podobe zvukového záznamu, ktorý bude na stiahnutie 🙂 + foto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.