Skvelý hudobný pokus o zdolanie hraníc kyberpriestoru

Čo majú podľa vás Uzbekistan, Slovensko a Belgicko spoločné?

Možnože viac ako si myslíte. Keď ide o internet, hranice jednoducho neexistujú. Dôkazom toho je aj nový hudobný projekt slovenského producentského dua I&SON, belgického basgitaristu Roberta Bielena, známeho ako Rob´s Bass Cafe! a uzbeckej speváčky Alseydy. Tento skvelý hudobný projekt prichádza exkluzívne na stránky svetovej nezávislej hudobnej scény pod názvom “My Holy Thing”.

Alseyda, I&SON a Rob’s Bass Cafe!,

A predstavte si: oni sa nikdy navzájom nestretli! Spolupráca slovenského hudobného a producentského dua  I&SON, unikátneho belgického basgitaristu Roberta Bielena sa môže zdať poslucháčom nezávislej hudobnej scény neznáma, hoci piesne ako d´Artagnane, Marie Antoinettea Lady in Shalott pritiahli značnú pozornosť na portáloch MySpace a Showcaseyourmusic. V oficiálnom A&R (artist & repertoire) systéme Showcaseyourmusic, ktorý ráta viac ako 30.000 hudobníkov z celého sveta, I&SON aj Rob´s Bass Cafe! dlhodobo patria medzi najpopulárnejšie mená. Stovky pozitívnych komentárov, najvyšších hodnotení a desiatky tisíc návštevníkov stránok venovaných ich hudobnej produkcii mohli iba predpovedať zrod takpovediac nového hudobného druhu.

  • skladby: d´Artagnane, Marie Antoinette a Lady in Shalott na Myspace Rob´s Bass Cafe!

K prvému kontaktu medzi I&SON a Rob´s Bass Cafe! došlo už v roku 2008. V zásade išlo spočiatku iba o priateľskú e-mailovú komunikáciu no už onedlho, so znalosťami o ich krajinách rozsiahlejšími ako sa naučili v škole, pomaly ale isto začínali snívať svoj hudobný sen spoločne. Ich prvá skladba pod názvom „Russian Winter“ vzápätí pootvorila dvere do tohto ich nového spoločného sveta.

  • I&SON si môžete vypočuť vďaka music playeru, ktorý nájdete na našej facebook komunite.

Veľké prekvapenie prichádza po spojení svojich síl s talentovanou speváčkou z Uzbekistanu, známou pod umeleckým menom Alseyda, ktorá chtiac či nechtiac posunula ich originálnu kreáciu do úrovne, v ktorej azda žiadne citlivé oko nezostane suché. Jej anjelský hlas zásadne dotvoril celú túto takpovediac “svätú vec” unikátnosťou a nenapodobiteľnosťou.

  • ukážka speváckeho umenia Alseyde

A predstavte si, že až do dnešného dňa sa títo ľudia naozaj nikdy osobne nestretli. Hoci v prvej skladbe tohto hudobného projektu Rob akoby v piete k zvýrazneniu úžasného vokálneho talentu Alseydy výrazne do tvorby nezasahuje, v následných skladbách postupne viac a viac ožíva, kde vyťahuje, ako sám s úsmevom hovorí, “svoju tajnú zbraň”: jeho basgitaru LeFay oživenú jeho fantáziou, srdcom a prstami. Meniacimi rytmami a štýlmi hry začína garantovať počúvateľnosť skladieb doslova pre každého.

Rob’s Bass Cafe! a jeho hra na basgitare LeFay Schwarz

Už onedlho sa na stránke musicone.sk objaví článok Pod kožou s Alseyde, I&SON a Rob’s Bass Cafe!, kde sa podrobnejšie dozviete čo si o sebe myslia navzájom. A dozviete sa viac o projekte “My Holy Thing”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.