Skupina Jet nám pripravuje nový album a Európske turné

Austrálska rocková kapela Jet, pripravuje pre svojich fanúšikov v poradí ich tretí nadupaný album. Podľa mňa sa album dostane do obchodov do konca roka. Skupina sa priznáva, že ju ovplyvnili a ovplyvňujú kapely ako Sex Pistols, Kinks, AC/DC, Oasis, The Beatles a Rolling Stones. Kapela je v súčastnosti v zložení Nic Cester, Chris Cester, Mark Wilson, Cameron Muncey. Prvý album Get Born ( 2003 ), ktorého sa po celom svete už predalo vyše milióna sa stal platinovým albumom a v roku 2006 sme sa dočkali druhého štúdiového albumu  Shine On ( 2006 ). Vyzerá to tak, že to už bude tradícia a chalani nám pripravujú každé 3 roky nový album 2003-2006-2009 ( dúfam ). Popri príprave nového albumu skupina má veľa domácich čiže Austrálskych koncertov, ale už ohlásila aj Európske turné. Najprv napíšem o turné kde, kedy a potom o jednotlivých albumoch, koľko je tam pesničiek a pár linkov, aby bola aj zvuková podoba. No a na záver odkaz na oficiálnu stránku. Jedna z mojich obľúbených kapiel.  Rock’n’Roll yeaaa.

Európske turné skupina Jet

bohužiaľ posledný koncert bol 1.marca v Amsterdame

aktuálny je október

 • 14. október – Elysee Montmatre, Paris
 • 15. október – Melkweg, Amsterdam
 • 16. október – Grosse Freiheit, Hamburg
 • 17. október – Postbahnhof, Berlin
 • 19. október – Muffathalle, Munch
 • 20. október – New Age Club, Treviso
 • 21. október – Rolling Stone, Milan
 • 22. október – City Halle, Winterhur
 • 24. október – Razzamataza, Barcelona
 • 25. október – Arena, Madrid
 • 27. október – Splendid, Lile

No a teraz niečo o albume Get Born ( 2003 )

Tracklist:

 1. Last Chance
 2. Are You Gonna Be My Girl
 3. Rollover DJ
 4. Look What You’ve Done
 5. Get What You Need
 6. Move On
 7. Radio Song
 8. Get Me Outta Here
 9. Cold Hard Bitch
 10. Come Around Again
 11. Take It Or Leave It
 12. Lazy Gun
 13. Timothy
 14. Sgt. Major

+ bonusové pesničky na limitovanej edícii.

Z pesničiek sa najviac darilo na prvých miestach v hitparádach po celom svete, ako inak pesničke Are You Gonna Be My Girl, nasledujú Cold Hard Bitch, Rollover DJ, a Look What You’ve Done. No a ja už iba doplním môj názor k pesničkám a spomeniem Timothy to ak mi je clivo tak to počuvam dookola, veľmi nadherna pesnička. Začiatok albumu hneď vypaľovak Last Chance, Are You Gonna Be My Girl, bez komentára obľubená pesnička začinájucich rockových, alternatívnych kapiel. Move On tiež nie je na zahodenie, super spev a o dokonalosť sa postará gitara. Cold Hard Bitch hhh no niečo pre mladých, ale pravdy na tom niečo bude. Come Around Again no tu to je podobne s Timothy a Move On take na smutne nostalgicke dni. Take It Or Leave It, trochu poriadneho rocku nezaškodí. Lazy Gun zaujimavá pesnička, rad ju počúvam pre tie hudobné prechody a o speve sa netreba baviť. Toľko k prvému albumu.

Druhý štúdiový album s názvom Shine On ( 2006 )

Tracklist:

 1. L’esprit D’escalier
 2. Holiday
 3. Put Your Money Where Your Mouth Is
 4. Bring It on Back
 5. That’s All Lies
 6. Kings Horses
 7. Shine On
 8. Come On, Come On
 9. Stand Up
 10. Rit It Up
 11. Skin and Bones
 12. Shiny Magazine
 13. Eleanor
 14. All You Have to Do
 15. Hold On

+ Japonci musia mať vždy niečo navyše na albume tak tam majú bonusovú pesničku, iný trh tak sa treba podriadiť. ( ps ide o tu 15. pesničku Hold On )

Ťažko mi niečo napísať k druhému albumu no, len možno to, že ma niečo do seba ale prvý album je zatiaľ numero uno ( čiže jednotka ). Aspoň, čo mne sa ľúbi je to Bring It on Back, All You Have to Do, Eleanor, Kings Horses, Shiny Magazine, Shine On toť asi tak.

Viac info na ich oficiálnej stránke

Dúfam, že sa vám môj článok páčil, aspoň trochu poradil pri výbere pesničiek a pár užitočných informácii o kapele.

S pozdravom Gnarls

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.