Skupina Hex zverejnila videoklip Ty a ja

Slovenská pop-rocková kapela Hex predstavuje svoj pilotný klip, ktorý nakrútila k piesni „Ty a ja“. Skladba je titulným songom rovnomenného albumu, ktorý skupina vydala koncom roka 2010. Pieseň „Ty a ja“ v týchto dňoch koluje vo vysielaní mnohých slovenských rádií. Darí sa jej najmä v éteri Rádia FM, kde vyskakuje na popredné miesta v rebríčkoch počúvanosti.

Videoklip k singlu „Ty a ja“ natáčali členovia skupiny Hex (Peter Ďuďo Dudák, Tomáš Yxo Dohňanský, Martin Fefe Žúži a Tibor Tybyke Szabados) začiatkom apríla v priestoroch Kuul fabrik s režisérom Jozefom Kohárym. Natočené zábery podliehali postprodukcii tri týždne, klip totiž obsahuje rôzne netradičné triky.

V súčasnosti pripravujú „hexáci“ ďalší klip ku skladbe Prepadlisko, v ktorej spolupracovali so speváčkou Janou Kirschner. Klipu sa režijne ujal Juraj Janiš. Novinkou, ktorou Hex poteší svojich fanúšikov je aj remixový album platne Ty a ja, ktorý chystá kapela vydať v máji tohto roku. Na takmer čerstvom albume Ty a ja pritom figurujú okrem titulného songu aj piesne ako napríklad Mám chuť, Zabehnuté koľaje, Poďme sa zabávať, Slnko lieči, Nekonečný príbeh, či pieseň Dýchaj, dýchaj. Na albume spolupracovalo viacero známych slovenských hudobníkov. Medzi inými raper Vec, speváčky Zdenka Predná a Jana Kirschner, producent Tomáš Sloboda, ale aj Marek Rakovický z Lavagance.

Skupina Hex bude hrať v lete na viacerých letných festivaloch. Uvidíme ich napríklad na Pohode (7. – 9.7.), na piešťanskom Grape festivale (12. – 13.8.) a tradične aj na festivale Kozel Žákovic Open (22. – 23.7.).

Zdroj: Regina Annušová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.