Skunk Anansie vďaka Dobrému Festivalu v centre Prešova

Anglická kultová skupina Skunk Anansie vystúpi už o pár dní na Dobrom Festivale. Pôjde o vôbec prvé vystúpenie trojice združenej okolo charizmatickej líderky Skin na Slovensku.

Skupina je známa svojím jedinečným zvukom a tvorbou,  miešaním psychadelického rocku a heavy metalu či dokonca popu a rocku, ktorý sa spája s nezameniteľným hlasom speváčky.Ich albumy Paranoid & Sunburnt a Stoosh sú umiestnené vo svetovej topke. Skupina Skunk Anansie priniesla na scénu s niečo nové a tým zaujala fanúšikov po celom svete. Piesne ako Weak alebo Headonism môžete stále počuť z rádia aj z televíznych hudobných relácií. Skupina sa v septembri minulého roka prihlásila po niekoľkoročnom tichu s novým štúdiovým počinom Wonderlustre.

Celá zostava Skunk Anansie dorazí do Prešova už v sobotu. V Prešove strávia dve noci, a tak sa skôr ako ich uvidíte naživo na pódiu na Delni budete môcť s nimi stretnúť v centre mesta, ktoré si chce speváčka Skin pozrieť. Fanúšikovia majú tak jedinečnú možnosť porozprávať sa a odfotiť so svojimi obľúbencami.

V sobotňajších večerných hodinách sa celá kapela presunie do areálu Dobrého festivalu, na ktorom vystúpi ako headliner v nedeľu. Hudobníci z Veľkej Británie plánujú navštíviť aj koncerty slovenských kapiel, ktoré v ten deň vystúpia na prírodnom kúpalisku Delňa. „O Prešove sme počuli , vraj je to koncertné mesto a fanúšikovia tu milujú dobrú hudbu. Nemôžem sa dočkať našej show pred slovenským publikom,“ netají sa speváčka Skin. Prešovčania tak budúci víkend môžu stretnúť Skunk Anansie v uliciach Prešova za bieleho dňa a v nedeľu si vychutnajú ich úplne prvý koncert na Slovensku.

Dobrý Festival sa koná 2.-3. júla 2011. Ďalšími potvrdenými účinkujúcimi sú IMT Smile, Katka Knechtová, Horkýže Slíže, Chiki Liki Tu-A, Heľenine Oči, Alkehol, Komajota, Nocadeň, …

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.