Síldisková Vlna – Volume 2

Hip-hopové ticho v Prešove, prelomí v poradí druhý krát akcia, ktorá nesie meno Sídlisková vlna – volume 2. Po  odštartovaní akcie, ktorá sa uskutočnila 4.júla 2009, chce organizátor nadviazať na úspech prvej volume 1. Silný ohlas nenechal na seba dlho čakať a tak sa sídlisková vlna ozýva po druhý krát. Miesto ostalo nezmenené starý dobrý CiTy Club.

Prvý ročník poctilo „vlnu“ cez 200 ľudí, niektorí prišli podporiť svoj hudobný štýl (hip hop), iný sa prišli zabaviť, prípadne spoznať niečo nové.

Štart: 7.augusta 2009 o 21:00 hod.
Koniec: 8.augusta 2009 o 2:00 hod.
Miesto konania: CiTy Club, Sidlisko III – Centrum, Prešov (SK)
Vstup (Entries): 2€

Čo vás čaká a neminie:

TAJNA IDEA (SNV)
HOTOVA ALTERNATIVA (SNV)
S-CLAN (PO)
SAFI (reakcia sidliska) (PO)
EREMEN (swr) + hostia (PO)
Dj KOMA (PO)
Dj RESUME (PO)

Tanečná akcia a mnoho iného.

Organizátor tejto akcie je Dj Coma.

Vyjadrenie organizátora:
Organizátor a hlavne ľudia od mikrofónu odkazujú všetkým ľudom, že nesklamú a posunú Sídliskovú vlnu o level vyššie. Ľudia by sa mali tesiť na hosti zo Spišskej Novej Vsi, ktorý prídu s novými vecami. Plus prešovská elita ako Eremen, dj`s, S-Clan … proste party jak hovädo, očakávam opäť niečo okolo 200 ľudí.

Tajná Idea funguje asi od roku 2003 v meste Spišská Nova Ves na východnom Slovensku. Má 5 členov, ktorými sú Doktoramater, AlkoNos, Rodeez, Taupo Braf a Straka. V roku 2007 vydali demo singel s názvom Šetri sa! Začiatkom roka 2008 vydal člen Taupo Braf sólove EP Idealy na ktorom hosťovali napr. Eremen, Grazzel či Hotová Alternatíva. Koncom leta 2008 vyšiel aj projekt 05201 na ktorom spolupracoval vo väčšej miere člen skupiny Rodeez. V októbri 2008  spoločne s Hotovou Alternatívou nahrali pod spoločným názvom N2H crew mixtape Hip Hop Classic na ktorom hosťuje aj Dj Veritas.

Hotova Alternativa ponúka svoje 13. trackové demo s názvom Som To Ja na stiahnutie na Hip Hopovej stránke. Odkaz na download dema TU. Chalani Deratelump a Braf. Prvý z nich, Deratelump, tvorí spolu so Zaujemom crew Hotová Alternatíva. Taupo Braf z Tajnej.

S-Clan tvoria štyria chlapci Ojam, Cort , Koma a Tibor es.  Hudbu robí Koma a texty  Ojam a Cort. Svojimi textami poukazujú, ako sa žije na východe a hlavne na sídlisku odkiaľ sú. Hudbu aj texty si robia sami a nič im nikto nedal. Pripravujú svoje prvé promo CD. Na svojom konte majú pár demo nahráviek.

Na záver spomeniem akciu Hiphop pohodic, ktorá sa uskutoční 2 dni po Sídliskovej vlne. Konkrétne 9.augusta 2009 v Cafe nero, Hlavná 27 Prešov (SK) . Ľudia môžu túto akciu brať ako určité dozvuky. Ak si chcete zopakovať S-Clan a uživiť si hip-hopovej hudby v podaní dj’s  prúdite aj do Cafe nero.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.