Sigord´11, nový minifestival

Rekreačná oblasť Sigord ožije v júlovom závere na tri dni hudbou aj tancom. V dňoch 29.-31. júla sa na letnej terase RO Opalex na Sigorde uskutoční nultý ročník multižánrového minifestivalu Sigord´11, ktorý prinesie počas jedného víkendu house, funky, country, ľudové piesne a tance ale i rockovú klasiku.

Festival je žánrovo rozdelený do troch dní a štyroch blokov. Piatková noc sa ponesie v znamení housových dídžejov Back2Love. Okrem štandardne kvalitného zvuku sa návštevníci môžu tešiť na svetelnú šou, streetArt či bodypainting. Úlohu headlinerov na seba zobrali Nightphunk, legendy českej a slovenskej housovej scény Lumiere a Lucas Hulan a jedna z najlepších funky skupín v krajine GROOVIN´HEADS. Mimo tanečného koncertu sa líder kapely GROOVIN´HEADS-Mário GAPA Garbera prezentuje saxofónovými improvizáciami počas live DJ setov. Predstaví sa taktiež mladá funková kapela Funk House.

Sobotňajší program má príznačný názov „Pod Kalapom“ a ponúkne ľudové piesne a tance v tradícii slovenského národa. O atmosféru druhého dňa sa postarajú poprední umelci tohto žánru – Marka Mačošková, Ján Ambróz, FS Šarišan, FS Starišan, FS Sabinovčan, FS Šariš, DFS Kapušančanik, Zlatobančan. Večer bude patriť country klasike v podaní obľúbených skupín Bumerang a BB Country. Vrcholom večera bude vystúpenie Edu Wilda jr. a jeho pražsko-prešovského Wild Bandu.

Nedeľa bude patriť viac oddychu a relaxu. Večer vystúpi skupina Fest so svojim revivalovým programom, ktorý poteší fanúšikov rockovej klasiky.

  • Vstupné – piatok- 3€, sobota folklór – 3€, sobota folk-country – 3€, nedeľa rock classic –1€
  • Jedlo: RS Opalex má v ponuke široku škálu jedál a nápojov
  • Parkovanie : 3 parkoviská + popri ceste (regulované)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.