Rytmus (SK) – najlepší raper na Slovensku

Čakal som na to, kedy budem slávny. Čakal som na krok kery bude správny. Koľko ľudí ťa miluje, toľko ťa nenávidí. Toto všetko je odpoveď karmy. Môžem j***ť celú slávu, po sebe chcem zanechať pravdu. Toto je hlbšie ako rep, toto sú slová kere nikomu nechcú spôsobiť traumu. Rytmus –  Na toto som čakal, album Kráľ (2009).

Kto tu robí najlepšiu hip-hopovú (repovú) hudbu?

Otázka na ktorú vám viem odpovedať. Podľa mňa to je skupina Kontrafakt a ako jednotlivec Rytmus. Darmo sa nájdu jednotlivci, ktorí oponujú. Ja sám nepočúvam hip-hop (rep) no kvalitu viem rozoznať v každom hudobnom štýle. Dlhšie som premýšľal, či mám napísať tento článok. Stránka Musicone.sk sa zameriava na iný štýl hudby no myšlienka uverejňovať a písať iba o kvalite sa stáva otvorená každému štýlu.

Na Slovensku boli skupiny, ktoré sa venovali hip-hopu, repu oveľa skôr ako skupina Kontrafakt. No je úplne jedno, kedy človek začne a či tu bol niekto pred ním. Dôležité je, čo a ako to robí. Nemá zmysel tváriť sa, že hip-hop (rep) je zlý. Je ho počuť. V poslednej dobe si získava svoje silné meno aj na Slovensku. Nechcem nikomu zobrať prvenstvo v repovaní na Slovensku, ale čas ukázal, že ostatní nič nedokázali až do teraz.

Pamätám si začiatky, kedy chodili rôzne hudobné relácie a zrazu sa tam prvýkrát objavila hip-hopovo, repová formácia Kontrafakt. Dá sa s istotou povedať, že to bol začiatok repu na Slovensku. Darmo bude niekto hovoriť slovo komerčný atď. Ja sa pýtam: „Čo nie je v dnešnom svete komerčné?“ Hudba sa robí pre ľudí tak sa musí stať komerčnou, aby sa dostala do sveta.

Kontrafakt – Dava mi (2003)

Všetko to začalo pesničkou „Dava mi“ album Dava mi (2003), ktorou sa odštartovala história hip-hopu (repu). Stačí mať svoj plán a úspech sa dostaví. Možno lepšie ako úspech je uznanie. Kontrafakt tvoria Rytmus, Ego, Aneš.

Nechcel by si dakedy prestať myslieť na pocity. Uchlastať sa jako bura na vypadnúť z reality. Nechcel by si, aby to záležalo iba na tebe. Je to môj život nech sa sem nikto ne*ebe. Jedine čo by som chcel je vedieť žiť sám ze sebou s čistým svedomím sa kukať dopredu. Kontrafakt – Nechcel by si, Bozk na rozlúčku (2007).

Kontrafakt – E.R.A. (2004)

 

Neskôr prišiel prvý debutový album E.R.A. (2004). Výstižný dvojzmyselný názov zložený zo začiatočných prezývok Rytmus, Ego a Aneš s zároveň odkazuje na novú dobu. Nova doba prišla s albumom.  S debutovým albumom to Kontrafakt nepokazil udržal si svoju pevnú pozíciu v repovaní. Prezentovanie a vulgarizmy stoja za otázku či ich treba použivať. Album E.R.A. a následne aj druhé sú na tom postavené. Možno na začiatku to bol určitý ťah – pretože iba tak pritiahnete na seba pozornosť. Keď sa o vás píše a píše a píše.

Známe pesničky z albumu E.R.A (2004)

Úspech albumu E.R.A. (2004) zabezpečil chalanom slávu a peniaze. Vďaka zárobkom z predaja vzniklo nahrávacie štúdio Tvoj tatko records s.r.o, kde vydali svoj druhý album „Bozk na rozlúčku (2007)“. Opäť názov, ktorý sa najprv spájal s koncom kapely, kedy sa akože lúčia s hudobnou scénou. No všetko to vysvetlil reper Rytmus a povedal, že názov Bozk na rozlúčku venovali všetkým reperom, ktorých nechali niekde na konci pelotónu.

Snažíš sa byť dobrým využívajú ťa debili čuduješ sa,  že ťa zato bratu ešte nezbili. Nevzdávaj sa brácho život není rajská záhrada. Kontrafakt – Život je boj, album Bozk na rozlúčku (2007).

Kontrafakt – Bozk na rozlúčku (2007)

Tu sa treba pozastaviť Bozk na rozlúčku (2007) priniesol vysoký skok v natáčaní repových klipov. Texty, ktoré poukazujú na problémy a posmešky verejnosti. Príliš veľa vulgarizmov, ktoré nemuseli byť. Nechcem povedať, že ich netreba používať. Nevadí mi v pesničke, keď sa sem-tam použije trefne vulgarizmus, no všetko s mierou. Rôzne hudobné spolupráce iba ukazujú čo robia chalani pre kvalitu, ktorú prezentujú.

Známe pesničky z albumu Bozk na rozlúčku (2007):

Kontrafakt – Bozk na rozlúčku

… chcel som čo nemohol každý, chcel som tu zostať navždy. Chcel som sa vykričať ľudu na plnú hubu. Občas to tak proste cítim, keď p*čujem bez cudu. Chcel som ovplyvniť svet, chcel som ho pokoriť . Viem a neprichádza to hneď pre mňa stačí oba chcieť, aj tak ma dneska vidíš stáť s úsmevom na tvári. Dakedy sa to musí stať dakedy sa to podarí. Občas sa smeje šťastie, občas je to ťažšie, bojujeme jak víme, není to jednoznačne.  Sme späť sme najlepší, všeckých sme potopili aj tak nepotrebujeme, aby to o nás hovorili. Chcem len, aby to vedeli a občas podporili, chcem len svoje pr*jebané meno v histórii. Kontrafakt – Bozk na rozlúčku, album Bozk na Rozlúčku (2007).

Rutmus

Reper Rytmus v roku 2006 spravil sólo album „Bengoro“, kde potvrdil, že je najlepší ako jednotlivec. Albumu vyšla reedícia v roku 2008, kedy sa objavil album „Si zabil (2008)“. Keď som brigádoval ešte na železnici, chlap na bágri počúval album Bengoro. Keď som sa ho opýtal prečo to počúva, povedal: „chlapec repuje pravdu“. Pospevoval si na pesničku „Cigánsky sen“.

Najznámejšie skladby:

Novinka, ktorú očakáva hip-hopová komunita je nový album od Rytmusa s názvom Kráľ (2009). Vydanie albumu je ohlásené na november 2009. Do pozornosti dávam nový promo klip a internetovú stránku rytmusjepan.com. Kvalita sa nevytráca – skôr stúpa. Trailer k albumu „Kráľ (2009).

Rytmus – Na toto som čakal

Sám za seba môžem povedať, že moje uznanie majú. Martin ‚Gnarls‘ Sedlák

Rytmus o novom albume „Kráľ (2009):

Zaujímavé dokumenty, ako žije Ego a Rytmus (ide o pasáže z DVD „20ers“).

26 Replies to “Rytmus (SK) – najlepší raper na Slovensku”

 1. pekny prierez historiou, nie je o com, kontrafakt su najlepsi, oni jedini mozu hovorit ze maju peniaze ostatni su len trapni pozeri, ktori sa hraju na nieco potom to vyznieva dost smiesne.

 2. Ja sa musím priznať, že v minulosti som počúval hip-hop. Na Slovensku nastal veľký boom okolo toho. Tento boom povedzme si na rovinu spôsobila kapela Kontrafakt na čele s Rytmusom (dlho mi to nevydržalo, ale to nieje podstatne – o tom som stručne napísal O M).

  Vďaka boomu natočili klipy H16, Zverina, Mec Vrabec …
  No a čo tu máme dnes, kedy tento boom skončil. Všetko sa to vyselektovalo a ostala iba kapela Kontrafakt (Rytmus ako jednotlivec). Oni boli pri všetkom čo sa udialo a dovolím si povedať pri formovaní dnešného hip-hopu (repu). Ak by teraz skončili tak, ktoré hip hopové zoskupenie by ich nahradilo?
  H16 – čo repuje o tom aké majú auta a pri tom nič nemajú – mne to príde dosť trápne, týmto nechcem nikoho uraziť, ale treba si rozmyslieť o čom budem repovať atd.Určite mi niekto môže oponovať, že jemu sa páči Čistychov, Luza, Vec…(nikomu to neberiem).

  Treba sa troche odosobniť a priznať fakt, že sú najlepší. Každý iba nadáva uveďte mi príklad – Kto by mal byt v hip-hope lepší ako Kontrafakt? – uveďte aj prečo.

  Klára ak si myslíš a asi to tak bude, že všeobecne hip-hop je zlý tvoj názor ti neberiem (to iste môže niekto povedať na Rock). Ja ako človek, ktorý sa snaží písať o hudbe spomeniem všetko, kde si myslím, že je kvalita a potenciál.

  K tvojmu dotazu musicone nestráca na kvalite – pretože ja píšem iba o kvalite a zaujímavých kapelách. Takou je pre mňa Kontrafakt, Plastic Swans, I&SON a iné ktoré mam rozpracované.

  PS: o hip-hope už nenapíšem, lebo zatiaľ nieje o čom. O najlepších som už napísal.

 3. booze mam najradsej taketo nazory, za to ze sa to nepaci tebe, neznamena ze sa to nepaci ostatnym. Ja nemam rad emo hudbu, ale nebudem nikde pisat ze emo je nahovno lebo to nikoho nezaujima.
  Pis o vsetko zaujimavom na to tu je

 4. ten kto robil tento článok by sa mal hlavne naučiť gramatiku slovenského jazyka a tak uverejňovať články a robiť webstránky.

  Ale musím uznať že rytmus je KRAL. tak sa volá aj jeho najnovší album. ale niektoré pesničky sú úplne nezmyselné.

  O najlepšej slovenskej skupine by sa dalo dlho diskutovať lebo sú tu aj skupiny ako H16, A.M.O. a moja reč.
  Druhá strana nie lebo Miky Mora sa može oproti rytmusovi strčiť do hajzla.

 5. filipko rytmus spieva o kralovi ale staci si konkretnu pesnicku pustit raz a zistit, ze spieva o bohu a nie o sebe.

 6. rytmus je trapko a okrem toho ze dostava prachy za to ze je kkt nedokazal nic…iba sa strapnit….hiphop do plynu,hudba 4 ever

 7. pocujte vsetci ste trapni co mu zavidite.nahodou sa dostal tam kam sa vy zakomplexovani trapkovia nedostanete , ma hudbu ,ma prachy jednoducho ma zivot krtory si sam vybudoval a nahodou mu to ide a vy vsetci co len hovorite ze je k***t ste trapny………
  Nemusite met radi hudbu ktoru robi ale zato nemusite sudit cloveka ktoreho ani nepoznate

 8. Rytmus-najlepší reper na Slovensku??//No ani ja sam neviem -Možno ano a možno ani nie ale počul som už ovela kvalitnejšich produkcii a neboli od Rytmusa a rad by som sa vyjadril k tebe komanc000: že to ešte neznamena že ket ma prachy,hudbu,a svoj život a neviem ešte čoho ani ma to nezaujima-ja mu nezavidim nech ma čo ma …/že musi pičovat na ludi ktory mu pomohli a s ktorymi volakedy spolupracoval….asi tak : ale zato nemusite sudit cloveka ktoreho ani nepoznate : //a hlavne že ti ho poznaš….

 9. Rytmus? kráľ? To len preto že sa tak označil sám? A čomu resp. komu by mal vládnuť? Najlepší raper? Hudba je nejaká súťaž s pravidlami, aby sa dalo v nej vyhlásiť že je niekto najlepší? No. Určite je najznámejší!
  Hiphopu sa venujem asi 17 rokov. A čo robí človeka raperom? nieje to jeho retiazka, peniaze, či sláva. je to jeho život! A ako spoznať život človeka? Vtáka poznáš po perí a človeka po reči. A Rytmus si nakadil do huby už tiež dosť.
  Aby sme našli najlepšieho rapera tak najprv musíme vedieť čo to je najlepší raper. A vie mi to niekto povedať? Ja si myslím že niečo ako najlepší raper neexistuje. Takže celá táto debata je strata času. Ale škatuľkovanie je slovenský národný šport.

 10. prečo takyto odpad a humus ako je rytmus vobec propagujete a robite,takemuto ciganovi reklamu .toto nema nič spoločne s hudbou.je to všetko buzerantsky hovorene slovo

 11. Sam za seba môžem povedať že KF je naj skupina na SR, Maju po piči texty a instrumentalky, nepoviem kto je naj zo skupiny lebo naj su šetci, chcel by som sa podakovat celemu KF a aj RYTMUSOVEj osobitnej tvorbe lebo bez nich by to tu bolo na p*ču a nech si vravi kto čo chce su naj … Nemaju texty o nejakej stokarine ulici ale o živote a to je čo povedať .. Nechcem im tu lizať riť ani nic ale vela krat v živote mi ich pesničky otvorili cestu a dovod ist vpred … RESPECT !!!!!!

 12. joj no rytmusko peniaze su pre teba prvorade raz to priznas a niekedy sa zase hraz na slusneho intelektuala a niekedy zase priznavas ze si uplne vymplety a hras sa na undegroundoveho rapera co uz davno niesi.Je to len o peniazoch koli zvyseniu predajnosti.Ale ani ty nebudes na scene vecne raz to ludi prestane bavit to tvoje sranie si do huby…alebo mozno prejdes na iny styl ako si to uz urobil z rapu na RNB potom na pop.Mozno tu raz budes vyspevovat z gitarkou a hrat country.
  no proste toho je vela….pre mna si nepocuvatelny od 2004 co bolo este kf ….na Nazov Stavby nikdy nebudes mat ty reklama na T-mobile

 13. rytmus, tuto medialnu slapku isto nepovazujem za rapera. clovek ktory nema hrdost ako tento pajac a nechal by si aj vrtat koleno za prachy a potom by sa tym pysil kolko ma prachov. A co tu uz odznelo, ze zavidiet mu, to urcite mu nezavidim, robit zo seba sasa pre pobavenie naroda v reklame ked robi zo seba debila a sklada rymy ako pologramotna opica, snad tato popova hviezdica si uz viac nakadit do papulky ani nemohla za tu dobu co ho tak zbezne sledujem. Ako sa vôbec da tento marketingovy produkt povazovat za seriozneho rapera? ked spieva o tom ako niekoho stretol na pokeci s hlasom ako keby si privrel gule do dveri a este plus tie modulovane hlasy.. alebo ten duet s tinou, sak to je cisto komedia.. to po vypocuti aj ked ako privriem pri tom vsetkom oci sa toto neda povazovat za nejaku serioznu hudobnu tvorbu.

 14. rytmus je kral a NA TOTO SOM CAKAL je uplna raketa a cigansky sen no dovi… RYTMUS je KRAL a naozaj ….ceskoslovensky reper uplkne najlepsii

 15. Rytmus je borec klobúk dole pekne si robí prču zo všetkého čo na tejto planéte existuje a hudba numero uno

 16. Ja sa musím priznať, že Rytmus odvádza dobrú mužskú. Radšej počúvať jeho non-poľskej pop a hip hop. Pozdraviť KAHIE.
  Aj čakať na nový album.

 17. Rytmus je talentovany sikovny ma styl a hlavne vela stastia v tejto dzungli ze sa dostal kde je a vsetci co ho odcudzuju mu iba zavidia alebo ho nechapu.Drz sa rytmus si typek.

 18. rytmus je najlespi na svete reper a majk spirit spieva na plajebeku ked nevite co je plejbekk tak ja vam to povimm ze to za nho spieva on iba otvara usta a rytmus naozaj normalne spieva majk spirit je najveci tupec prisaham tak to je asi velke slovo rytmus je paan na svete..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.