Rock´n´Roll, baby – Got Blue Balls

Keď sa stretnú štyria mladí ľudia so zmyslom pre dobrú hudbu, nemôže z toho vzísť nič zlé. Myslím, že aj tak sa dá predstaviť v podstate mladá, na scéne relatívne nová slovenská kapela, hrajúca rock and roll, ktorý by neprekážal ani tomu najtvrdšiemu rockerovi. Got Blue Balls svojimi rytmickými nahrávkami doslova nútia k pohybu a povedzme si pravdu, o tom predsa správny rock „a“ roll je.

Musím sa priznať, že som pri počúvaní ich skladieb dostala poriadnu chuť si zaskákať aj ja. Chytľavé, energické, správny budíček po dlhom víkende, ako stvorené na koncerty a festivaly. Trojica chalanov a jedna slečna, to je zloženie Got Blue Balls zo stredného Slovenska.

Got Blue Balls – Move On (Live)

Všetko o Got Blue Balls

…informácie pripravil spevák Michal

Got Blue Balls je zmes ľudí, ktorí sa zišli s cieľom robiť  „poriadny rock´n´roll“. V každom z nás prevláda láska k rockovej hudbe. Pod vplyvom kapiel ako Queens of the Stone Age, Eagles of Death Metal, Them Crooked Vultures sa ťažko tvorí bez toho, aby to na nás nezanechalo nejaké následky. Každopádne taká hrubá idea vytvorenia projektu prišla na svet v roku 2008, kedy Dzurkovi (gitara, vokály) a Rišovi (bicie) napadla myšlienka založiť si rock´n´rollovú kapelu. Chalani sa rozhodli zavolať do kapely na post bassgitary Stanku, s ktorou sa poznajú z dlhoročnej spolupráce na iných projektoch.

Got Blue Balls je taky switch „známych tváričiek“ bystricko-zvolenskej undergroundovej scény. Dzurko je pôvodne bassgitarista, Stanka je gitaristka a ja sa venujem programovaniu a remixovaniu .V istom smere je to také alter ego pre nás všetkých.

Got Blue Balls je „útek“ z našich pôvodných postavení k niečomu otvorenejšiemu a živelnejšiemu. V roku 2009 som sa spoznal s Dzurkom na koncertoch. Po niekoľkých mesiacoch pitia a žúrovania som sa (ne)náhodne ocitol v skúšobni kapiel Prípad pre Samantu (Dzurko, Rišo) a Tag-A (Stanka, Rišo). Pôvodnou myšlienkou bolo vypočuť si skúšku obidvoch kapiel.

Got Blue Balls – Devil in bed (Live)

Hlavným dôvodom, prečo som vlastne v kapele je ten, že som Prípadu pre Samantu povedal, že v jednej pesničke je cítiť vplyv kapely Eagles of Death Metal. Chalani hneď zbystreli a do priestoru niekto vypustil otázku: „Nechceš spievať v našej rock´n´rollovej kapele?“ Práve v tom momente sa začala éra Got Blue Balls.

Michal Minár – spev, Stanka Apfelová – basgitara, Dzurko Orawetz – gitara, Richard Mikuš – bicie


Po dvoch týždňoch intenzívneho skúšania sme mali vytvorené 3 vlastné skladby a jeden cover. V priebehu tých dvoch kreatívnych týždňov nás napadlo ísť si zahrať na jednu undergroundovú banskobystrickú akciu – Open Microphone session. Princípom tejto akcie je reprezentácia kapiel. Nové, mladé kapely tak dostanú priestor ukázať, čo je v nich, tak sme túto šancu využili aj my. Myslím si, že to bol pekný a úspešný štart našej „kariéry“. Odvtedy sme už stihli odohrať zopár koncertov s The Casualties, Zónou A, Slobodnou Európou, Lavagance atď. V dohľadnej dobe by sme sa chceli hlavne pripravovať na nahrávanie EP, natočenie videoklipu a potom hlavne koncertovať a koncertovať 🙂

Podľa mňa má kapelka Got Blue Balls na koncertovanie tie najhlavnejšie predpoklady. Tými je určite ich elán do hrania samotného, užívanie si každého koncertu a v neposlednom rade to, ako vedia rozhýbať fanúšikov či fanúšičky. Najbližšie všetkých určite rozbláznia na koncerte v Banskej Bystrici (19.6.20010).

Prehrať tvorbu Got Blue Balls + linky:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.