Pulp opäť spolu?

Britská alternatívna nekomerčná kapela Pulp (s raným názvom Arabicus pulp, ale neskôr bol skrátený), ktorá na hudobnej scéne aktívne pôsobila v rokoch 1978 až 2002 sa možno konečne vráti na pódia!

V jednom interview pre anglický bulvárny denník The Sun možnosť obnovenia svojej činnosti v kapele zľahka naznačil a pripustil i jej zakladateľ Jarvis Cocker.

Avšak má to jeden háčik. Comeback sa uskutoční len vtedy, ak návrat na scénu dobre strávia britpopoví kolegovia Blur. Tí sa totiž po 6 rokoch k fanúšikom vrátili v novembri minulého roka. V rámci svojho comebacku odohrajú na začiatku júla 2 samostatné koncerty v londýnskom Hyde Parku. Ak sa Cockerovi bude pozdávať vystúpenie Blur na kultovom festivale Glastonbury, osud jeho partie bude teda istý.

„Počkám si na to, či ma pri pohľade na Blur zachváti nostalgia a či budem následne presvedčený, že náš comeback by bol zmysluplný,“ povedal 45-ročný rodák zo Sheffieldu v tomto rozhovore.

Pulp by sa teda mali vrátiť po osemročnej prestávke. Svoj posledný album ‚We Love Life‚ vydali v roku 2001. Podľa údajov z októbra 2003 dovtedy predali celkovo viac ako 10 miliónov nosičov zo všetkých siedmych vydaných radových štúdiových titulov. Uvidíme, ako to celé s týmito bývalými spolužiakmi, ktorí sa zoznámili na jednej sheffielskej škole ako 15- roční teenageri nakoniec dopadne. Návrat Pulp by určite nebol na škodu. Práve naopak, možno by svetu zase ukázali, že aj po tých rokoch majú svoju silu a výpovednú hodnotu. A to mnohým súčasným interpretom akosi chýba.

Podľa musicone.sk je najväčší hit od Pulp pesnička „Common People„.

2 Replies to “Pulp opäť spolu?”

  1. Vynikajúci článok Roberta! Britpop bol krásnou dúhou deväťdesiatych rokov. Svietila ponad odpadom, ktorý vtedy vznikol (popmánie, technománie a dancefloormánie). O Pulp som počul v rámci článkov o britpope. Britpop je takým návratom k ére Beatles. Najviac ho vystihujú Oasis a s psychedéliu spájajú Kula Shaker. Pulp majú k tomu ešte aj silnú dávku energie a ešte aj robia skvelú šow.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.