Pred Desmodom a Olympicom rozohreje Anthology

Súťaž mladých, začínajúcich kapiel o to kto si zahrá ako predkapela spoločného koncertu skupín Desmod a Olympic v Terchovej spoznala víťaza. Spomedzi finálovej päťky dostala najviac hlasov mladá kapela Anthology z Nižnej nad Oravou. Melodický power rock v podaní Anthology si z viac ako 11tisíc hlasujúcich fanúšikov vyslúžil najviac hlasov.

Do mesiac trvajúcej súťaže sa zapojilo spolu vyše 40 slovenských kapiel s jasným cieľom. Každý si chcel zahrať na veľkom pódiu pred tisíckami divákov na amfiteátri v Terchovej. Fanúšikovia sa nakoniec vo finálovom súboji priklonili na stranu kapely ANTHOLOGY , ktorá vo finále tesne porazila skupinu REBELSKY a s väčším odstupom aj EVERLONG, KARPATSKÉ HORKÉ a MF.

„Veľmi sa na to vystúpenie tešíme, veď budme hrať prakticky pred domácim publikom. Veríme, že nás príde podporiť celá Orava, no zároveň oslovíme aj nových fanúšikov“, hovorí líder kapely a hráč na klávesy Martin Solárik.

Anthology v zložení, v ktorom sa prezentovali v súťaži „DESMOD a Olympic hľadajú predkapelu“ hrajú od roku 2009. Šesticu tvorí speváčka Alexandra Hírešová, gitaristi Majo Gonda a Miro Grman, basgitarista Ján Kičín, bubeník Peter Pleva a klávesák Martin Solárik. Mladí hudobníci majú tento rok na konte debutový album s názvom Exitus. Ten obsahuje sedem vlastných skladieb a jednu cover verziu.
V pozícii predkapely spoločného koncertu skupín DESMOD a OLYMPIC sa ANTHOLOGY predstavia 14.augusta o 18.30 v Amfiteátri nad Bôrami v Terchovej. Koncert je oficiálnym festivalovým bonusom rockového festivalu TERCHOVSKÝ BUDZOGÁŇ 2011.

5.ročník hudobného festivalu Terchovský budzogáň sa uskutoční 12.-14. augusta 2011 v Terchovej. Na festivale vystúpia: HELLOWEEN (D), KABÁT (CZ), HORKÝŽE SLÍŽE, INÉ KAFE, DESMOD, OLYMPIC (CZ), TUBLATANKA, METROPOLIS, MANTICORA (DK), SLOBODNÁ EUROPA, ARZÉN, CITRON (CZ), MARIAN GREXA – GREXABAT, ZÓNA A, SUFFER AGE (CZ), KONFLIKT, ABOWE, HT, CALIBER X, HELLO BRAIN, ROBERT MIKLA & PROJEKT a ďalší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.