Prechádzka koncertami na Barbakane 2010

Banská Bystrica žije od 30. septembra do 3. októbra festivalom Barbakan. Obyčajná prechádzka mestom sa pre vás v týchto dňoch môže ľahko stať príjemnou spleťou koncertných zážitkov. V štyroch vybraných kluboch v centre mesta sa predstaví množstvo kapiel, ktoré sa nesústreďujú na jeden žáner, ale svojou rozmanitosťou ulahodia aj tomu najnáročnejšiemu.

Hudobná sekcia tohto jedinečného festivalu prináša viacero interpretov naklonených alternatívnej hudbe a rôznym jej podobám. Možno nie sú známi širokej verejnosti, ale medzi ľuďmi hľadajúcimi niečo iné, kvalitnejšie majú svoje dôležité miesto.

Hudobne bohatý program otvorí v piatok medzinárodná zostava Lonely Drifter Karen. Odlišné geografické zázemie, rôznorodosť osobností, zaujímavý hudobný prejav robí túto formáciu originálnou a netradičnou. Aj preto sú ich vystúpenia známe uvoľnenou atmosférou a žánrovou farebnosťou. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť aj na skladby z ich nového štúdiového albumu Fall of Spring, ktorý ponúka skvelo aranžované valčíkové piesne plné energie, temperamentu a humoru.

http://www.youtube.com/watch?v=LTui67eaFDs

Dalšou hviezdou ktorá vystúpi na doskách Divadla Ivana Palúcha bude americký džezman Vinx. Tento hudobník je často uvádzaný pod titulom „jeden muž, jeden hlas, jeden bubon“. Vinx je fenomenálny perkusonista, svetoznámy sľadateľ, textár a mimo to všestranne talentovaný umelec. Potvrdiť by to mohol aj Sting, či Stevie Wonder, s ktorými Vinx spolupracoval na mnohých projektoch. Vychýrený svetový muzikant nebude na Slovensku prvý krát a jeho charizmatický prejav, obrovský hudobný talent, či žiarivý úsmev isto nepriláka len jeho skalných fanúšikov.

Bezpečne, spoľahlivo, ekonomicky a okamžite zadováženú elektronickú hudbu prinesie pražská kapela SEAS. Duo v zložení Matin Bastyjan Sedlák a Andrea Chreňová sa postarajú o spoľahlivú dodávku sviežich textov do Klubu 77. Sobotný večer nabitý elektronickou hudbou ďalej rozprúdia Pjoni & Ink Midget. Chalani sú považovaní za nádej slovenskej elektronickej a experimentálnej scény. Napriek svojej mladosti tvoria pozoruhodný a hudobne zrelý projekt.

Po lete nabitom koncertovaním a predstavovaním nového albumu The Mingled Stories sa banskobystrická skupina Plastic Swans ukáže aj na Barbakane. Ich hudba je plná odkazov na poslednú post-punkovú vlnu, doplnená o temnejšie klávesové pozadie, inovatívny a tvárny zvuk, jemnú elektroniku a nezameniteľný vokál. Takýto sound predvedú aj pred publikom Klubu 77. V ten istý večer tam vystúpi aj alternatívna indie beatová kapela Teskohippies a energický koktail uzavrie svieži rock´n´roll v podaní Got Blue Balls. Chytľavými textami a melodickými gitarovými riffmi tieto skupiny určite rozbláznia piatkové publikum.

V CultClube sa z domácej scény predvedie mladá post-rocková kapela Genevas. Skupinu tvoria traja hudobníci, každý s iným hudobným smerovaním – punk, rock a hardcore, čo sa zrkadlí na ich tvorbe. Aby experimentu nebolo málo, predstaví sa aj banskobystrická nu-jazzová formácia Kubiz, majster kreatívneho samplovania, beat-maker Foolk, a ďalšie skupiny presahujúce hranice všednosti.

Je sa načo tešiť! Neseďte doma a pridajte sa k nám na prechádzke po žánroch a štýloch alternatívnej hudby.
HUDBA BARBAKAN 2010

Zdroj:
www.barbakanfest.sk
vresk factory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.