Polemic s novým albumov aj za hranicami Slovenska

V rámci svojej koncertnej jesene sa Polemic predstavil aj za hranicami. Legendárna Ska partička najazdila za 5 dní 3 tisíc kilometrov, a zahrala na pódiách vo Veľkej Británii, Holandsku i Česku. Fanúšikovia si tak mohli vypočuť naživo známe hity i nové skladby  z albumu HEY! BA-BA-RE-BOP“, ktorý Polemic vydal začiatkom tohto roka.

5 dní, 4 koncerty, 3 krajiny, 3krát zmena času, 3600 kilometrov po súši i na vode – Polemic si pred pár dňami zbalil kufre, aby vyviezol  slovenskú hudbu a kopec SKA zábavy aj za hranice. Chlapci absolvovali deň po dni koncerty v českej Plzni, holandskom Haagu, britskom Londýne a Brightone. Na všetkých sa stretli s vynikajúcou atmosférou a s desiatkami aj slovenských a českých  fanúšikov, ktorí žijú v zahraničí, a tak ich návšteva domovskej kapely očividne veľmi potešila.

„Od štvrtka do utorka sme precestovali Česko, Nemecko, Holandsko, Belgicko, Francúzsko, Anglicko, Rakúsko, spolu približne 3600 kilometrov,“ odhaduje Peter Petko Opet.

Nečakané komplikácie priniesol skupine koncert v Haagu – pokazené klávesy. Situáciu však zostava operatívna vyriešila. „Koncert sme odohrali v „špeciálnom“ aranžmáne a náš klávesák Píter mal na čele o pár litrov potu naviac,“ smejú sa polemici s odstupom času na holandskej príhode.

Ako kapela zhodne tvrdí, v jej pamäti rozhodne dlho ostane najmä koncert v Brightone, ktorý absolvovali práve v noci z 27. na 28. októbra, kedy Britániu zasiahol silný orkán. Napriek tomu koncert zrušený nebol a chalani vzhľadom na nečakanú situáciu opäť v rámci programu trochu zaimprovizovali:

„V Brightone sme museli zaradiť do playlistu piesenku Hurikán, keďže sme sa na naše prekvapenie ocitli v centre diania,“ spomína na najadrenalínovejšiu zastávku európskeho turné Miroslav Mireček Baričič.

Z vypredaného koncertu v britskej metropole si Polemic odniesol na pamiatku ručne vyrobený darček od tamojších fanúšikov: „Z publika nám počas koncertu v Londýne priletel vankúš s našou fotkou, britskou aj slovenskou vlajkou a podpísaný fanúšikmi,“ prezradil Petko. „Po vydarenom koncerte bol londýnsky organizátor nadšený tak veľmi, až v šatni vykrikoval, že „túto kapelu by mali zakázať“…“ nezabudol dodať Mireček. „Všetko dopadlo výborne. Hlavne nikto nezmeškal lietadlo ako 1.apríla 2010,“ uzavrel so smiechom Petko, narážajúc na príhodu, keď pred 2 rokmi pri návrate z koncerte v Brightone nestihli dvaja Petrovia z kapely vystúpiť z vlaku na stanici pri letisku. Neplánovane sa museli odviezť ďalších  25 míľ až na konečnú. Vďaka tomu chlapci nestihli včas letiskovú kontrolu a lietadlo letelo domov bez nich i bez manažéra, ktorý ich čakal s letenkami. Nasledovala noc strávená presunom na letisko na opačnej strane Londýna, 3 hodinový spánok s batožinou na letisku a telefonické nakupovanie nových leteniek na prvý ranný spoj do Bratislavy…  Legendárna kapelná príhoda je zvečnená v pesničke „1. apríl“ na albume „Horúce časy“.

http://www.youtube.com/watch?v=RmXRzAQGZQ8

Už čoskoro sa naša najznámejšia SKA kapela po niekoľkých mesiacoch predstaví i na koncerte na domácej pôde – 22. novembra zahrá v bratislavskej Refinery Gallery na Beánii manažérov Ekonomickej Univerzity. Fanúšikom okrem toho odkazuje, že než uzavrie tohtoročnú sezónu, vypustí do sveta ešte jeden singel z aktuálneho albumu „HEY! BA-BA-RE-BOP“.

ZDROJ:
SOUL FOR SHOW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.