Pod kožou s Alseyde, I&SON a Rob´s Bass Cafe!

Rob´s Bass Cafe! o Alseyde

“Vždy raz za čas sa na zlatej hudobnej planéte objaví výrazný talent a privíta do nášho sveta zvukov. Hoci je Alseyda mladá a krásna, jej najvýraznejšou črtou je jej vokálny talent. Zavrite oči a započúvajte sa do hlasu tejto divy, vášnivo kolísajúceho, s rozkošnou výslovnosťou…Zoberie vám to dych. Po vypočutí Alseydy, si viac ako kedykoľvek predtým myslím, že boh je vlastne zvuk. Toto dievča z Taškentu, miesta v Uzbekistane ktorého názov znie ako z rozprávky z tisíc a jednej noci, má čas jednoznačne na svojej strane. Nepotrebuje sa nikam ponáhľať. Je to podľa mňa iba otázka prirodzeného vývoja, že jej svet dá slávu, ktorú si určite zaslúži. Myslím, že jej rozsiahly vokálny talent presvedčí aj tých najtvrdších kritikov, že k počúvaniu jej spevu je potrebné sa iba vrátiť”.

I&SON o Rob´s Bass Cafe!

Hra na basgitare

“Od samého začiatku, hneď ako sme sa v roku 2007 zapojili do systému Showcaseyourmusic, úžasná pozitívna energia, takmer detinský optimizmus a brilantný Robov štýl priťahoval moju pozornosť, pričom som neustále premýšľal o skutočnom dôvode, čo tohto chlapíka z Belgicka tak ťahá na hranie iba na basgitare bez doprovodu iných nástrojov”, hovorí Andy – I&SON leader. “Bolo to hlučné, rýchle ale napriek tomu pohodové a jemné… Vždy som cítil za jeho hrou niečo viac. Teraz už viem, že je to všetko o hudobnej vášni.”

Rob´s Bass Cafe! o I&SON

hudba k filmom“Keď som prvýkrát počul I&SON na Showcaseyourmusic, čistá krása ich hudby mi brala dych. Stratil som reč, čo u mňa vážne nebýva zvykom. Potom mi Andy poslal skladbu „Russian Winter„, ktorý som zahral svojou 4-strunovou basou LeFay Schwarz. Následne sme spolu vytvorili skladby Crossing Rubicon, „Turkish Girl a iné… Tiež ma požiadal, aby som zahral basový doprovod jeho singlu Mother Death ako aj o participáciu na singli nadanej austrálskej dvojice Conal & Nika Savins s názvom Circle of Friends. No najviac ma očaril Andyho prirodzený, takmer detský entuziazmus – črta, ktorú pozorujem aj na sebe. Keď som Andymu neskôr predložil svoje vlastné hudobné nápady Marie Antoinette„, „The Lady of Shalott a napokon skladbu d´Artagnan, ten chlap to ako nejaký hudobný čarodejník všetko premenil na skutočné majstrovské kúsky.

Alseyda o I&SON

“Všetko to prišlo v lete 2009 kedy mi Andy (to “I” v názve I&SON) poslal skladbu s názvom My Holy Thing s návrhom, či by som ju nenaspievala. Bola som naozaj prekvapená, lebo jediné čo som o týchto chlapcoch vedela bolo, že aj oni sú na Showcaseyourmusic. Dokonca som ani nepoznala ich mená, tak som o ne požiadala a taktiež o nejaké ich fotky. Boli tým prekvapení, no súhlasili. Viete, ja vždy chcem vedieť, s kým pracujem, ako sa volá a ako vyzerá. Keď som už vedela že sú to Andy a Phil, bolo to skutočná zábava s nimi robiť takto na diaľku. Vymenili sme si množstvo informácií o našich krajinách, o našej histórii, našich ľuďoch, dokonca aj také, ktoré v učebniciach určite nenájdete. Po krátkom čase som ich naozaj začala brať ako priateľov viac než ako len hudobných producentov alebo kolegov”.

I&SON o Alseyde

popAndy

“Niet presných slov na vyjadrenie toho, čím pre nás Alseyda v skutočnosti je. Po vypočutí jej predchádzajúcej tvorby na ShowcaseYourMusic (SYM) som okamžite zaregistroval nielen obrovský hlasový potenciál, no najmä úžasnú farbu hlasu meniacu sa od najhlbších hĺbok až po najvyššie výšky… Bolo to niečo úžasné. Keď mi poslala jej naspievanú stopu, ani si neviete predstaviť, koľkokrát som sa pristihol, že viac počúvam jej spev ako pracujem na skladbe… Bol som najšťastnejší človek na svete, že držím v našom štúdiu taký neuveriteľný materiál.”

Phil

“Hneď ako som si vypočul prvú Alseydinu stopu, nenapadlo ma nič iné ako začať komponovať novú skladbu pre toto dievča. Obidvaja s otcom sme zízali do reproduktorov a keď jej spev utíchol, ticho ste mohli krájať nožom. Ešte teraz mi vybiehajú zimomriavky, keď si spomeniem na to jej zaspievané “…my angel…”.

Projekt My Holy Thing – prvá skladba s názvom „My Holy Thing“.sell music onlineQuantcast

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.