Plastic Swans (SK)

Keď som prvýkrát počul “I saw chapel” neveril som, že počúvam slovenskú kapelu (hudbu). Niečo tak zaujímavé a zároveň mystické. Musím podotknúť, že ma spevákov hlas doslova a do písmena bavilo počúvať. “Devils” je úžasná, obsahuje všetko: razantný hlas, začiatok mystický s prechodom na rytmus. Skladby „Gypsy Love“ mi príde smutná a zároveň veselá. Zadefinovať čo hraje Plastic Swans je obtiažne no pokúsim sa o to. Podľa mňa sa štýlovo približujú k alternatíve s prvkami jemného post-rocku a indie štýlu. V ich hudbe sa odrážajú príbehy, ktoré nikto nikdy nestihne napísať. Príbehy ich samotných a neustále sa meniaceho víru ich blízkych, priateľov, skúseností a inšpirácií. Dokument z nahrávania EP.

  • Kapela Plastis Swans je zaradená medzi ostatné kapely v sekcii Profily Kapiel.

Všetko o Plastic Swans

Sme hudobná skupina Plastic Swans vznikli sme v priebehu leta 2007. Sme piati členovia a pochádzame z Banskej Bystrice. Názov Plastic Swans vznikol počas každoročného septembrového Radvanského jarmoku, kedy do mesta zavíta snáď najmilšia atrakcia – labutí kolotoč. Počas sústredeného skúšania sme začali tvoriť prvé piesne, ktoré v sebe niesli predzvesť ďalších. Výnimočný výraz a zvuk kapely vytvárajú všetci členovia spoločne. Každý zanecháva v skladbách kúsok seba. Rozhodujú detaily – či už hlboký mužský spev, alebo zvuk staručkých syntetizátorov v spojení so súčasnými hudobnými prvkami.

Zvolili sme si za svoj jazyk angličtinu. Pričom výdatnou inšpiráciou a pomocou sa stali básne a tvorba Williama Blake-a a Allena Ginsberga.

Definovať žáner, ktorý hráme je obtiažne. Isté však je, že vytvárame alternatívnu hudbu, svoju vlastnú víziu hudby ako takej. Piesne, ktoré vás prenesú cez čokoľvek všedné. Plastic Swans (SK)

V auguste 2008 vo vlastnej produkcií sme nahrali svoj prvý rovnomenný album, ktorý bol uvedený 28. 11. 2008. V distribúcií vydavateľstva Slnko Records je od marca 2009. Pieseň I Saw A Chapel z tohto albumu sa dostala do vysielania Radia_FM. (pozn.autora skladbu I Saw A Chapel si môžete vypočuť cez mini-prehrávač). Počas celej svojej existencie aktívne hrávame na koncertoch a v priebehu relatívne krátkej doby sme stihli odohrať hneď niekoľko zaujímavých klubových a festivalových koncertov. V súčasnosti sa pripravujeme na nahrávanie ďalšieho albumu, tento krát v produkcií Mareka Rakovického. (Lavagance)

Plastic Swans – I Saw A Chapel

Discografia: (albumy)

  • Plastic Swans (2008)
  • nový album sa očakáva (marec-apríl 2010)

(spolupráce)

  • Na albume s nami po hudobnej stránke spoluracovali naši kamaráti,  mladí talentovaní muzikanti z BB: Martin Bukový- klávesy, Milan Slama – vokály, Matúš Miženko – trúbka a Lukáš Kubičina -bicie.
  • Cez internet sme oslovili Mareka Rakovického, ktorý nám ochotne urobil postprodukciu albumu, teda mix a master.

Naše najznámejšie skladby: I Saw A Chapel (Plastic Swans), Devils (Plastic Swans), Spaceship Lovers (Plastic Swans), Gypsy Love (Plastic Swans), Lake Of Diamond Stars (Plastic Swans).

Plastic Swans členovia:
Martin Fischer, Štefan Rybár, Pavol Stajanča, Roman Hríbik a Matej Hríbik.

Prehrať tvorbu Plastic Swans + linky:

  • Plastic Swans na MySpace
  • Plastic Swans na Slnkorecords.sk (tam si môžete objednať debutový album + možnosť prehrať skladby).

Plastic Swans – Spaceship Lovers

Stručné odpovede od Plastic Swans

Kedy sa chystá nový album a ako sa bude volať? Zmení sa štýlovo alebo ostanete pri klasike debutového albumu?

Nahrávať nový album začneme už budúci týždeň,  plánujeme ho vydať niekedy v marci alebo apríly budúceho roku. Prvý singel by sa mal objaviť o čosi skôr, možno ešte tento rok… Názov albumu pre túto chvíľu nemáme stanovený.

Venujete sa výhradne hudbe, alebo sa venujete aj niečomu inému? A aj áno tak čomu?

Určite sa venujeme aj niečomu inému ako hudbe 🙂 Spevák Pišta je učiteľom v alternatívnej základnej škole,ostatní študujeme na vysokých školách…

Od 14.novembra začína menšie turné po mestách, budete tam hrať aj niečo nové? Alebo ostanete pri pesničkách z debutového albumu?

Už dlhšiu dobu hrávame na koncertoch aj pesničky z pripravovaného albumu. Tento rok však ešte stále promujeme prvý album. Od budúceho roka  plánujeme zostaviť nový koncertný program, pozostávajúci najmä z  pesničiek nasledujúceho albumu. Od budúceho roka  plánujeme zostaviť nový koncertný program, pozostávajúci najmä z  pesničiek nasledujúceho albumu. Tie koncerty by sme ako turné nenazvali 🙂 Skrátka, niekoľko koncertov pokope…

Čo sa snažíte priniesť svojou hudbou vaším poslucháčom? Mate svoj cieľ (v hudbe)?

Najťažšia otázka na svete… Hudba každej kapely na svete je len soundtrackom života svojich poslucháčov…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.