Pete Doherty a jeho smutná sólova novinka Grace/Wastelands (2009)

Začnem celkom inak. V živote ma človek pekné chvíle, bohužiaľ prídu aj smutné. Bolesť vás posúva ďalej. Emócie sú zázračné až kúzelné raz sú tu a raz zmiznú ani neviete ako. Každá emócia je ako hudba, vlastne tón, preto naše správanie ovplyvňuje hudba, lebo sú si podobné … a aj vy sami viete, že ak ste šťastný púšťate si iné pesničky, ako keď ste smutný atď. Každá emócia musí doznieť. Nič nie je bez príčiny. Žijeme prítomnosťou. Všetko vychádza z nás a od nás … čo máš v sebe môžeš dať … čo nemáš nemôžeš dať.

90 % ľudí nevie čo je láska. Ja vám poviem, čo je láska. Láska je stav, kedy človek myslí na svoju polovičku, trápi ho a zdieľa jeho emócie s ním, raduje sa s ním, v noci sa mu nedá spať, sníva sa mu o svojej polovičke, bije mu srdce ako šialené, správa sa ako najlepšie vie, spraví všetko pre šťastie druhého, beriete toho človeka takého aký je a milujete ho práve pre jeho dobré, ale aj zlé vlastnosti a viete tie jeho vlastnosti s láskou obrátiť na humor a až potom si človek uvedomí jooj tak ja som, ale hlupáčik, že som sa kvôli tomu hneval atď… emócie kedy vnímaš aj potreby druhého a nie si sebec, že iba Ja. Láska je to, že sa navzájom dopĺňate a rastiete v tom vzťahu. Láska je aj to ak máte hádku, alebo si vymieňate názory a myslíš si, že to nemá zmysel no srdce ti nedá odísť a v tom ak ti povie, že Ľúbim ťa a nechcel som ti ublížiť, bol som sebec. Emócia ktorou lietate. To je láska.

Peter Doherty anglický hudobník, umelec a poet.Kontroverzný a povráva sa, že k sláve mu dopomohla bývala priateľka top modelka Kate Moss. Peter známy zo skupiny The Libertines, neskôr založenie projektu Babyshambles.Ku koncu napíšem niečo okolo histórie. Prejdem rovno k jeho prvému štúdiovému albumu s názvom Grace/Wastelands ( 2009 ). Album sa dostal do obehu 16.marca.09. Na albume je 12.pesničiek, kde je skoro stále počuť akustickú gitaru. Pesnička 1939 Returning mala byť pôvodne ako duet s Amy Winehouse. Mäkkosť a tajomstvo tak by sa dal charakterizovať album. Okolo pesničiek napísal dobrý článok Jamie Fullerton pre NMETrack-By-track.

Tracklist:

 1. Arcady
 2. Last Of The English Roses
 3. 1939 Returning
 4. A Little Death Around The Eyes
 5. Salome
 6. I Am The Rain
 7. Sweet By And By
 8. Palace Of Bome
 9. Sheepskin Tearaway
 10. Broken Love Song
 11. New Love Grows On Trees
 12. Lady, Don’t Fall Backwards

Album odporúčam. Podľa mňa je to naj. smutné CD, ktoré som doteraz počúval.

Cena CD okolo 22 €.

Založením kapely The Libertines, prišli prvé úspechy s albumom Up the Bracket ( 2002 ). Doherty mal kladné ohlasy u fanúšikov, ale aj medzi kritikmi bol považovaný ako jeden z najviac sľubných skladateľov piesní, ktoré sa objavia na britskej hudobnej scéne. No stalo sa čo sa stalo a pretrvávajúca závislosť na drogách ho prinútila podstúpiť liečebné procedúry. Neskôr problémy s políciou, dokonca bol odsúdený na 6 mesiacov, ale rozsudok sa znížil na 2 mesiace ( bolo to okolo vykradnutého bytu ). Podstúpenie toxikománie. nasledoval druhý album s názvom The Libertines ( 2004 ). Doherty pár krát opustil kapelu, pre už spomínané problémy. No a následne prišiel rozpad kapely, členovia sú teraz zapojený do iných projektov. V roku 2007 prišiel tretí album, kde sú ich najvačšie hity Time for Heroes – The Best of The Libertines ( 2007 ). Dosiahol 23 miesto v UK. Nachádza sa tam 13.pesničiek.

Tracklist:

 1. Up the Bracket
 2. Time for Heroes
 3. Mayday
 4. Don’t Look Back into the Sun
 5. Tell the King
 6. What Katie Did
 7. Can’t Stand Me Now
 8. What a Waster
 9. The Delaney
 10. Boys in the Band
 11. Death on the Stairs
 12. I Get Along
 13. What Became of the Likely Lads

No a na záver niečo o projekte Babyshambles.

Skupina vypustila dve štúdiové albumy a to Down in Albion ( 2005 ), Shotter’s Nation ( 2007 ). Zostava sa niekoľko krát menila. Momenálne nemajú ohlásené turné, ale na festivaloch sa určite predstavia.

Príjemné počúvanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.