Perfektný spoločník snom hmlistého omámenia. Skupina The Amorphous Androgynous

… vážne arbitre z chuti, veselosti, fantázii a bláznovstva  sú chápané ako pochabé a podozrivé. A tak intelektuáli  vďačne otočia dielo z  nudy a zúfalstva , vyhlásia také formálnosti, ktoré majú  byť majstrovským dielom. – James Broughton

The Amorphous AndrogynousHudba založená z mnohých zvukov, farieb, frekvencií a rýchlych zmien tempa. Pre mnohých ľudí je to komplikovaná hudba nakoľko sa menia prechody, zvuky atď. Mnoho ľudí je navyknutých na jedno tempo, ktoré si zachováva rovnaký rytmus, spád. To sa deje ak si pustíte slovenské rádio, lebo to je konzum, ktorý sa stal prijateľným pre spoločnosť, v ktorej sa pohybujete aj vy. Neviem aká múdra hlava (pozn. autora aj dve) prišla s nápadom, čo je dobré pre nás. Hlavne diktujú, že v pesničke treba refrén po 25. sekundách a iné maličkosti. To, že žijete v dobe po socializme (komunizme) je veľká výhoda. Ľuďom sa otvoril svet. Zameriame sa na svet hudby, kedy kapely pozerajú na trendy v zahraničí, ale aj ľudia ako ja. Prinášam zaujímavú kapelu, kapelu o ktorej sa popísalo viac v zahraničí ako u nás. Na Slovensku asi vôbec.

“A reinterpretation of psychedelic music tracing the dots from its birth in 1967 to the present – a dj trip through over 4 decades of genre busting, sonically diverse music. …a true sonic trip.“ – ROUGH TRADE

The Amorphous AndrogynousNiesom odborník na psychedéliu (pozn. autora ani iné hudobné štýly), ale dokážem rozoznať kvalitu. Nikdy som si nevedel predstaviť psychedelický štýl, nakoľko som nenatrafil na nič kvalitné. Tak som iba chodil okolo niečoho, čo som nevedel prirovnať. Vždy to je a aj tak bude, že človek ma niečo podľa čoho porovnáva. Tak to je aj v hudbe. No všetko sa to zmenilo príchodom The Amorphous Androgynous. Kvalitné klipy iba dotvárajú a komplexne obalia už aj tak niečo kvalitné. Vizualizácia si zachováva to čo som si vždy predstavoval – psychedéliu v klipoch. Určite patria na vrchol psychedélie. Možno miestami sa zdá jemné prepojenie s chilloutom, ale to iba pomáha ku kvalite.

Video ukážka, aby ste sa naladili. Vizualizácia psychedélie založená na koláži, zmenách farby a zvuku. To je  album The Peppermint Tree – The Amorphous Androgynous. Ukážka TU. (pozn. autora moja obľúbená pasáž začína 3:17 – 4:10).

Všetko sa to točí okolo názvu The Future Sound of Londom (Brian Dougans, Garry ‚Gaz‘ Cobain). Táto skupina založila The Amorphous Androgynous. The Amorphous Androgynous tvoria: Gaz Cobain, Brian Dougans, Dave Sanderson, Gary Lucas, Alisha Sufit, Stu Rowe, Antony Argiros, Baluji Shrivastav, Jonathan Mayer, Mikey Rowe, Rainy Moor, Virgil Howe, Kez Gunes, Edd Keene, Dianne Harris.

“The ultimate transcendental inner space mix, a free falling ‘journey to the centre of the mind…flawless taste in reality-dissolving source material…this is probably the best nightclub in the world” – RECORD COLLECTOR.

The Amorphous AndrogynousPrestali používať názov The Future Sound of London (FSOL), ktorého sa striktne držali viac ako 5 rokov. Všetko to viedlo k názvu Amorphous Androgynous. Názov zahŕňal všetku tvorbu. Skupina ľudí, ktorí tvorili rôznofarebnú hudbu od roku 1997-2002. Nikdy neboli všetci spolu v jednej izbe. Každý prispel niečim svojím. V roku 2002 prišiel album The Isness, ktorý priniesol kozmickú psychadelickú polievku – dokonca to dostalo pomenovanie Modern progtronic – niečo ako roková opera pre 21. storočie. Obrovská psychedelická bublina v podaní The Amorphous Androgynous.

Discografia The Amorphous Androgynous:

  • Tales of Ephidrina (1993)
  • The Isness (2002)
  • Alice in Ultraland (2005)
  • The Peppermint Tree & the Seeds of Superconsciousness (2008)
  • A Monstrous Psychedelic Bubble Exploding in Your Mind: Volume 1 (2008)
  • A Monstrous Psychedelic Bubble Exploding in Your Mind: Volume 2 (2009)

“Hardcore, braincore bashing psychedelia, the Amorphous Androgynous are beginning to become a hiply droppable name“ – NME.

K albumom A Monstrous Psychedelic Bubble Exploding in Your Mind: Volume 1, 2 vám poviem iba toľko, že ide o kompilácie skladieb. Kompilácie, ktoré majú také dobre jadro,ako lúč bieleho svetla z neba. Album nekonečných možností. Tracklist volume1 a volume 2. The Amorphous Androgynous je obrovská psychedelická bublina .

The Amorphous Androgynous – The Emptiness of Nothingness

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.