Panjabi MC na festivale Uprising Reggae 2010

Na záver leta – 27. a 28. augusta – sa budú bratislavské Zlaté Piesky znovu otriasať v exotických karibských rytmoch. Reggae, dancehall, hip-hop, ska, dub, dubstep, jungle a latino – všetko doplnené o pozitívnu energiu a nezameniteľnú atmosféru v atraktívnej lokalite. Samozrejme, že nebudú chýbať ani sprievodné atrakcie. Futbalový a volejbalový turnaj, exibícia bikerov a skaterov na U-rampe. Vášnivá salsa, energická capoiera, exotické kuchyne, pouličné umenie, krásne baby, pohodová atmosféra, interpreti najvyšších kvalít.
Ako prvého headlinera Uprising potvrdil francúzsku fenomenálnu kapelu Dub Incorporation. Kapela označovaná ako ‚francúzske reggae‚, ovplyvnená však rôznymi kultúrami. Kapela, ktorá vypredáva štadióny, sa na Uprisingu predstaví v slovenskej premiére.

Indický kráľ bhangra music. Tentokrát nás svojim podpisom potešil Panjabi MC! Panjabi MC je indicko-britského pôvodu, prevádzkuje energický a výbušný mix roots, hiphopu, ragga a r’n’b, výrazne rezaný s hypnotickou bhangrou a elektronikou. Jeho doteraz najväčší hit poznajú na našej planéte všetci – Panjabi MC zremixoval hudbu zo seriálu Knight Rider, a pred ôsmymi rokmi s ňou vyhral snáď všetky hitparády. Nie je však žiadnym mužom jedného hitu, na scéne sa aktívne pohybuje od začiatku deväťdesiatych rokov. Za posledné dva roky vydal dva albumy, a jeho adresár je plný zvučných mien, s ktorými spolupracoval. Ako príklad iba jedno meno: Jay-Z. Panjabi MC prinesie so sebou na Uprising aj to, čo k bhangre neodmysliteľne patrí – dvoch diabolských perkusionistov a kyticu sexi brušných tanečníc. Tešiť sa môžete aj na jeho scratcherské umenie, či na mocného hosťujúceho MC.

http://www.youtube.com/watch?v=00tIy5LAAmA&feature=related

  • Permanentka na Uprising stojí 20€, ale iba do 18. júna, potom sa cena bude postupne zvyšovať. Oplatí sa ju zakúpiť už teraz, zoznam umelcov a atrakcií sa bude dopĺňať ako inak – postupne.
  • Alborosie na festivale Uprising 2010

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.