Ozzymánia v Českej republike

Starý otec heavy metalu Ozzy Osbourne príde k Řípu ako vládcu našej krajiny

V sobotu 28.8.2010 na úpätí pamätné hory Říp sa udajte niečo neobvyklé. Nad Krabčice a Rovné, nad miestnou vodárňou vľavo od aleje smerujúcej k Řípu, v priestoroch prirodzeného amfiteátri bude usporiadaný mega rockový koncert za účasti svetových legiend tohto hudobného žánru. „Pod Řípem preto, že je to miesto našej národnej spolupatričnosti“, povedal hlavný organizátor Vladimír Veselý zo spoločnosti MV COVER sro. Krásna scenéria Podřípska zaujala aj agentmi a manažérov vystupujúcich umelcov z Veľkej Británie a USA, ktorí umelca reprezentujú.

Na jednom pódiu vystúpia NAZARETH, bývalý frontman BLACK SABBATH sa svoju novú skupinou a bývalý frontman a klávesista legendárnych Uriah Heep. Kapely Uriah Heep, NAZARETH a BLACK SABBATH patrili k hardrockovej špičke 70. rokov britských ostrovov ešte vedľa takých velikánov rocku ako LED ZEPPELIN, PINK FLOYD, DEEP PURPLE, atď „Je to až nádherné, že Vy, hlavne starší návštevníci odvolávajúc rôzne zákazy vo vzťahu k tejto hudbe z čias pred 89. rokmi, si budete môcť vychutnať prítomnosť Vašich obľúbencov na jednom pódiu pod pamätnou horou Říp „, připomĕl Vladimír Veselý, pravý fanúšik rockovej hudby. Takže už nebudeme napínať.

Kmotr heavy metalu Ozzy Osbourne vystúpi ako hviezda večera v 23 hod. Ozzy vydal album „SCREAM“, ktoré vyšlo 22.6. t.r. a ktoré sa iba za jeden týždeň od vydania vyšplhal v ČR na 5. miesto (Sony Music) a dokonca v USA na 4. miesto. Jeho koncert je v rámci svetového turné a my budeme prvý, kde začína jeho európsku časť. O 21 hod. vystúpi ako špeciálny hosť Ozzyho nu-metalová skupina KORN z USA. Rovnako ako Ozzy, aj skupina Korn vydala 13.7.tr novú dosku „Remember Who You Are“. Ďalej vystúpi vo svojom celovečernom koncerte škótski NAZARETH. V skupine stále pôsobí charizmatický basgitarista a zakladajúci člen Pete Agnew a spevák s jeho zachrípnutým, ale silným hlasom mena DAN MacCafferty. NAZARETH vystúpi o 19 hod. Ďalším zahraničným hosťom je Ken Hensley s jeho nórskou skupinou Live Fire, bývalý frotman z Uriah Heep. Usporiadateľ MV Cover sro Vás teda pozýva na jednodňové akciu, kde si môžete odposlechnout štyri plnohodnotné koncerty, každý v rozmedzí až 90 min., Od hlavných vystupujúcich umelcov zo zahraničia. Úplné prvýkrát v ČR vystúpi Deborah Bonham, sestra zosnulého Johna Bonhama zo slávnych Led Zeppelin.

Novinka – České predkapely doplní skupina Gate Crasher

Gate Crasher budú koncertovať o 12 hod. Z vybraných českých predkapiel sa ďalej predstaví Cocotte Minute, The Switch, Votchi, Krucüpisk a Navostro. Zostava umelcov ako zo zahraničia aj z tuzemska je teraz už uzavretá.

Novinka – Autobusom na Řípfest a späť za 200, – Kč cez Ticketportal

Usporiadatelia tejto jednodňové akcie sa postarali o vynikajúcu zázemie. Napríklad, pre návštevníkov cestujúcich z Prahy a okolia budú z Hlavného Nádraží zvážaní na Říp a po skončení koncertu späť do Prahy pohodlnú autobusovou dopravou spoločnosti Data Autotrans sro za pouchých 200, – Kč. Pre držitelia platného preukazu ZŤP (napr. vozičkárov), ktorí potrebujú doprovod, sa pripravuje bezbariérová plocha s vyvýšenou rampou a zábradlím a vstupenky pre ne sú k zakúpeniu cez sieť Tickeportal ako 1 +1 vstupenka, kde sprievod je zadarmo. To všetko cez Tickeportal.

Novinka – Plzeňský Prazdroj partnerom ŘĺPFESTU

Plocha miesta konania bude obklopená 8 veľkokapacitnými stanmi, kde sa návštevník môže občerstviť. Exkluzívne partneri akcie, Pilsner Urquell a Údeniny Procházka zabezpečia koncertné občerstvenie na vysokej úrovni, kde pivo bude jedno z najlepších 12% ležiak od Plzeňského Prazdroja. Nealkoholické pivo bude súčasťou ponuky. Firma Coca-Cola, dodávateľ nealkoholických nápojov a je tiež partner akcie, ponúkla stánky s predajom výrobkov radu značky Coca-Coly.

Novinka – Verejné stanovanie

Pre rockovej nadšencov sa pripravilo provizórne verejnej stanovanie, pre ktoré je určený areál v tesnom susedstve miesta konania. Otváracia a zatváracia doba verejného stanovanie bude upresnená. Na mieste a v okolí bude otvorené niekoľko parkovísk. Napr. na Letisku v Roudnici nad Labem, z ktorého bude zabezpečená pendlovať autobusová doprava, priamo v obci Krabčice a na ďalších miestach v okolí Řípu. Z námestia Roudnice nad Labem bude taktiež premávať autobusová pendlovať doprava na Říp.

Nenechajte sa ujsť tento unikátny zážitok. V rozhovore pre Denník vybavil OZZY českým fanúšikom: „Čím lepšiu atmosféru vytvoríte a budete blázniť so mnou, tak ja predvediem skvelú show a budem hrať dlhšie“!

Vstupenky sa dajú zakúpiť cez siete TICKETPRO, TICKETPORTAL, Ticketstream a EVENTIM. Cestovná kancelária Čedok, partner akcie, predáva vstupenky vo všetkých pobočkách i s prípadnou dopravou.

Autor: Markéta Veselá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.