Opäť sú tu Radio_Head Awards

Minulý rok sa Radio_FM po prvý krát odhodlalo zmapovať dianie na slovenskej hudobnej scéne udelením poslucháčskych cien Radio_Head Awards. Keďže to pred rokom nedopadlo vôbec zle, tak tento rok je udeľovanie cien späť. A dokonca sa počet kategórií rozrástol. K pôvodným dvom (Najlepší album podľa poslucháčov a Najlepší album podľa médií) pribudli i kategórie Nováčik roka 2009, Singel roka 2009Najlepšia koncertná kapela roka 2009.

Som rád, že Rádio_FM začalo s udeľovaním týchto cien, pretože odrážajú názor ľudí na to, čo sa aktuálne deje a tým pádom tam nemôže vyhrať niekto, kto je už desať rokov niekde stratený. A hoci máme udeľovanie cien Aurel, ktoré mapujú tiež aktuálnu situáciu, chýba tam ten názor ľudí, keďže tu rozhodujú o víťazoch odborníci.

Keď som sa tak zamyslel komu odovzdám svoj hlas, zrazu som bol na chvíľu dezorientovaný. Pamäť nie vždy slúži a len tak si spomenúť, kto všetko vydal minulý rok album nie je najjednoduchšie. Skúsil som pátranie cez SOZUIFPI, ale nejako mi to nevyšlo.

Po chvíľkovom lovení v hlave, som si udrel dlaňou o čelo, keďže som si hneď nespomenul na „album roka“ od Rytmusa. No, odhliadnuc od tohto veľdiela, ma minulý rok zaujala hlavne tvorba dvoch kapiel a to Pixie and the DevilsTalkshow. Okrem fakt kvalitnej hudby ma potešilo aj to, že oba albumy si môžete stiahnuť zadarmo z ich stránok (i keď podpora v podobe zakúpenia albumu je v prípade tak kvalitnej muziky na mieste).

Čo sa singla týka, určite za zmienku stoja Uniques, Lavagance (ktorým tiež vyšiel album minulý rok) a aj spomínaní Talkshow, ktorí majú podľa mňa veľkú šancu aj ako nováčik. No v tejto kategórii by som zaloboval za Pixie and the Devils, ktorí ma očarili asi najviac.

S koncertnou kapelou budú mať hlasujúci asi najväčší problém, keďže tam je konkurencia asi najväčšia. Nielen nespočetné vystúpenia v kluboch, ale aj séria letných festivalov priniesla tony kandidátov na udelenie tejto ceny.

Každopádne, každý má svoj vkus a názor a je na každom jednom ako svoj hlas využije. V prvom kole, ktoré trvá do 22.1. môžete hlasovať za kohokoľvek, kto vyhovuje podmienkam a tri dni na to sa spúšťa hlasovanie podľa nominácií. Tak neváhajte a povedzte svetu kto je podľa vás najlepší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.