O súťaž „Hľadá sa predkapela“ koncertu Desmodu a Olympicu je veľký záujem

Popový Desmod a rockový Olympic sa predstavia 14.augusta na spoločnom koncerte v terchovskom amfiteátri. Organizátori hudobného festivalu TERCHOVSKÝ BUDZOGÁŇ, ktorého festivalovým bonusom je práve spomínaný koncert, sa rozhodli dať šancu aj mladým kapelám, aby sa „pobili“ o možnosť zahrať si ako predkapela známych hudobníkov. Po dvoch týždňoch od spustenia registrácie prejavilo záujem odprezentovať svoje umenie presne 40 kapiel.

Od začiatku júla kapely a interpreti posielajú svoje nahrávky organizátorovi. Odborná porota na čele ktorej bude Mário „Kuly“ Kollár a Petr Janda rozhodne, ktorých päť najlepších sa dostane do verejného finále, kde budú svojimi hlasmi už rozhodovať fanúšikovia.

„Sme milo prekvapení vysokým záujmom. Svedčí o tom aj fakt, že súťaž sme spustili o 6:00 a už o 6.30 sme mali prvú prihlášku aj s pesničkami od jednej žilinskej kapely“, hovorí Miroslav Tomaškovič, organizátor hudobného festivalu TERCHOVSKÝ BUDZOGÁŇ.

http://www.youtube.com/watch?v=dcLxGupldZA

Do súťaže sa môže zapojiť kapela, prípadne spevák, ktorý má vlastnú hudobnú kapelu s minimálne šiestimi vlastnými skladbami v podobe štúdiových nahrávok. Medzi prihlásenými nechýbajú kapely, ktoré už majú svoje odohraté predovšetkým na festivaloch či v kluboch (Rebelsky, Podfuck, Reverzpark), no nájdu sa aj uplný nováčikovia, ktorí práve vyšli z nahrávacieho štúdia so skladbami úplne novými. Miroslav Tomaškovič ako člen poroty je však spokojný s ustálenosťou žánrov:

„Viac ako 80% prihlásených kapiel sa žánrovo trafilo do toho čo sa hráva na Terchovskom budzogáni. Samozrejme nájde sa aj pár úletov, či už hudobných alebo v názve kapely. „Haluzotvoristka“, „Zle sa počujem“ alebo „Andrejground“, sú čarovné názvy.“

5.ročník hudobného festivalu Terchovský budzogáň sa uskutoční 12.-14. augusta 2011 v Terchovej. Na festivale vystúpia: HELLOWEEN (D), KABÁT (CZ), HORKÝŽE SLÍŽE, INÉ KAFE, DESMOD, OLYMPIC (CZ), TUBLATANKA, METROPOLIS, MANTICORA (DK), SLOBODNÁ EUROPA, ARZÉN, CITRON (CZ), MARIAN GREXA – GREXABAT, ZÓNA A, SUFFER AGE (CZ), KONFLIKT, ABOWE, HT, CALIBER X, HELLO BRIAN, ROBERT MIKLA & PROJEKT a ďalší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.