Nightwish na Masters Of Rock ´09!

Na tohtoročnom festivale Masters Of Rock bude hádam najväčším magnetom davov ľudí tiahnucich na festival kapela Nightwish. A bude to jej jediná exkluzívna show pre Českú republiku do roku 2011!

Nightwish – fenomén, ktorý sa teší podpore mladých aj starších ľudí takmer z celého sveta. Dokonca k fanklubu tejto kapely sa hrdo hlási aj sám fínsky prezident. Asi aj preto, že Nightwish je jedným z najvýznamnejších reprezentantov Fínska. Je to krajina plná temnoty, zimy, drsných prírodných podmienok a zázračných hier oblohy – polárnej žiary.

Toto je prostredie ako stvorené pre skladanie emotívnej hudby vyjadrujúcej drásavé duševné rozpoloženie skladateľa a interpretov, pre prejavy zármutku  v piesňach alebo pre dravé metalové vypaľovačky plné hnevu.

Z repertoáru Nightwish väčšina z nás pozná len  metalové balady príjemne osladené  operným spevom Tarje Turunen. Po tom, ako sa Tarja rozlúčila s kapelou, však nový vietor do skupiny prišla vdýchnuť speváčka Anette, ktorej temperamentnejší a dynamickejší prejav zmenil tvár kapely a vidieť, že s Tarjou odišla melodická baladickosť aj krehkosť skladieb skupiny.

Kapela má teda za sebou zásadnú zmenu, ale vďaka súdržnosti ostatných členov a práci na profesionálnej úrovni potvrdenej vydaním doteraz ôsmich albumov zmena nemohla spôsobiť zaváhanie v tvorbe a koncertovaní. Mozog kapely Tuomas Holopainen sa na čas „stiahol do temnoty“ , aby tam našiel a napokon vyniesol na svetlo sveta úplne novú kapitolu v živote kapely a ďalšie hudobné dielo plné emócií s názvom Dark Passion Play. Tento vášnivý album pre citlivé duše je medzníkom, ale veľmi silným základom pre ďalšiu tvorbu kapely.

Nightwish na tohoročnom letnom Masters Of Rock predstaví nový album, ale aj staršiu tvorbu. Nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť – exkluzívnu show pre Českú republiku do roku 2011!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.