Nezabudnite na Zimný Žákovic Open 2011

Na novembrovú klubovú scénu v Bratislave privanie jesenný vietor hudobné novinky z Čiech aj Slovenska. V rámci Zimného Žákovic Open budú 4. novembra v Majestic Music Clube koncertovať Tata Bojs, Para, Billy Barman aj Hex. Okrem známych hitov predstavia hudobníci aj to najčerstvejšie z ich tvorby. Návštevníci zimnej verzie obľúbeného festivalu tak budú mať exkluzívnu možnosť vypočuť si ešte nepoznané skladby medzi prvými. Tata Bojs, Para a Billy Barman pritom odohrajú koncert v rámci spoločného turné. Vystúpenie na Zimnom Žákovic Open bude vyvrcholením ich koncertnej šnúry po slovenských a českých mestách.

Tata bojs – Attention aux hommes

Pražská alternatívna skupina Tata Bojs nie je na festivale žiadnym nováčikom, tentokrát však predstaví v rámci svojho avizovaného najrozsiahlejšieho turné svoj nový album Ležatá osmička. Zostava hudobníkov Mardoša – Milan Cais – Vladimír Bár – Dušan Neuwerth a Jiří Hradil pripravila pre svojich fanúšikov samostatné turné po štyroch rokoch. Kapela sľubuje, že bude „pekne zamotané a zároveň neopakovateľné.“ Program pritom zamerala najmä na nové skladby, siahne však aj po úplne najstarších piesňach. Ako sa tajuplne vyjadril jeden zo zakladajúcich členov kapely Milan Cais: „Chceli by sme zájsť hlboko do histórie a koncert urobiť tak vrstevnatý, ako vnímame svoju minulosť.“ Album Ležatá osmička sa medzičasom stal jedným z najpredávanejších albumov na českej hudobnej scéne.

Billy Barman – Na laze oremovom

Slovenskí barmani Juraj Podmanický a Jozef Vrábel v súčasnosti pracujú na nových pesničkách. Nový singel by mali nahrať už na jeseň. Na novembrovom koncerte v Majestic Music Clube plánuje Billy Barman odohrať minimálne dve nové skladby. O čerstvú muziku sa postarajú aj tradičné Žákovic kapely Para a Hex. Lasky so skupinou pripravuje nový album a momentálne nahráva nový singel s Táňou Pauhofovou a Robom Rothom zvaný Koniec leta.

Hex – V piatok podvečer

Kapela Hex odohrá piesne z najnovšieho albumu Ty a ja. Počas týchto dní natáča dva nové klipy ku skladbám Mám chuť a Prepadlisko, kde hosťovala aj speváčka Jana Kirschner. Na zimnom Žákovici prekvapia členovia Hexu po úspešnom koncertovaní v lete upraveným repertoárom. Chystajú tiež špeciálne prekvapenie. Zimný Žákovic Open odštartuje štvoricu koncertov v piatok 4. novembra o 19. hodine v Majestic Music Clube. Koncerty budú sprevádzané video – projekciami.

Zdroj: Regina Annušová, Žakovic Open

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.