Nechaj to tak! Hraje Tublatanka!

Slovenská rocková stálica Tublatanka sa hlási s novým singlom. Nechaj To Tak nájdeme na úspešnom albume Svet v Ohrození, ktorého predaj už teraz prevyšuje udelenie zlatej platne. Skupina pripravuje nový album a v novinových stánkoch sa objaví aj reedícia CD nahrávky Vianočný Deň.

Nová skladba z albumu Svet v Ohrození s príznačným názvom Nechaj To Tak patrí medzi jemnejšie skladby. Na dokreslenie naliehavej atmosféry v ňom použili klavír a po textárskej stránke má pieseň jasný odkaz. Veď všetky problémy raz treba hodiť za hlavu a nechať ich tak, ako v refréne spieva Maťo Ďurinda.

„Je to mierumilovná skladba, ktorá svojou náladou nikoho neurazí,“ hovorí spevák o aktuálnom singli.

Album Svet V Ohrození má sociálno-kritický kontext. Aktuálny singel Nechaj To Tak patrí medzi ľahšie skladby a vďaka hudobnej zložke je prijateľný pre širšie publikum. Slovenské alternatívne, rockové (metalové už tobôž) kapely to majú v rozhlasovom svete ťažké, keďže naše rádiá stále uprednostňujú zahraničné pesničky a najradšej pesničky tanečné, ktoré majú posledné roky svoje boom. Tento fakt je známy aj Tublatanke, ale správni muzikanti sa nevzdávajú a stále tvoria a hra.

Skupina už v týchto dňoch pracuje striedavo v skúšobniach v Bratislave a Topoľčanoch na pesničkách pre nový album. Jeho vydanie je naplánované na Vianoce 2012.

„S novým albumom oslávime 30 rokov na hudobnej scéne a musí byť naozaj silný po všetkých stránkach,“ uviedol Maťo Ďurinda.

Kapela sa pred nedávnom predstavila v pilotnom diely televíznej relácie Legendy Popu na obrazovkách STV. V zákulisí sa hudobníci stretli po dlhej dobe s ich bývalým textárom a manažérom Martinom Sarvašom.

„Martin momentálne pôsobí na veľvyslanectve v Berlíne. Tešili sme sa zo stretnutia po veľmi dlhej dobe a dohodli sme sa na spolupráci na novom cédečku Tublatanky,“ teší sa Maťo Ďurinda.

Na záver roka 2011 má skupina pripravené ďalšie prekvapenie pre svojich priaznivcov. V spolupráci s vydavateľstvom Ringier Axel Springer vyjde v reedícii CD album Vianočný Deň, ktorý fanúšikovia nájdu v novinových stánkoch už v priebehu novembra. Vianočný Deň je tematicky druhý album po kolekcii vianočných piesní Poďme Bratia Do Betlehema, ktorý skupina vydala ešte začiatkom deväťdesiatych rokov a stal sa albumom roka 1993.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.