Navštívte hudobniny

Ani sa nenazdáme a opäť tu budú Vianoce. Sviatky, ktoré máme všetci tak radi. Nielen preto, že sa počas nich navzájom obdarúvame, ale že práve cez Vianoce sa snažíme aspoň na chvíľu zastaviť od každodenných povinností a užiť si pohodu v úzkom rodinnom kruhu, pokiaľ sa len trocha dá. Ale určite sa zhodneme, že radi svojich blízkych obdarúvame. Nemusí to byť len počas Vianoc, príležitostí je veľa a niekedy ani nemusí byť špeciálna príležitosť a radi urobíme svojim blízkym radosť.

Najradšej však asi obdarúvame svoje deti. Lebo, tie sú skutočne najvďačnejšie. Radosť, ktorú im vidíme pri rozbaľovaní darčekov je oveľa väčšia, ako keď by sme niečo dostali my. Treba si však dobre premyslieť, čím naše deti obdarujeme.

Iste, záleží hlavne od ich veku. Keď sú úplne maličké, kupujeme im iné hračky, keď rastú, mení sa aj výber hračiek, snažíme sa podporovať ich pohybové a motorické vlastnosti, rozvíjať rôzne ich zručnosti. Nejde len o to, aby sa dieťa zahralo, každému správnemu rodičovi ide aj o to, aby sa rozvíjalo. Ak napríklad vidíme, že krásne kreslí, snažíme sa mu nájsť vhodný výtvarný krúžok, kde by rozvíjalo ďalej svoje nadanie. Alebo, ak sa nám zdá, že má hudobný talent, navštívime hudobniny, kúpime mu vhodný hudobný nástroj, môže do byť napríklad gitara a prihlásime ho do hudobnej školy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.