Namiesto Eurovízie hrali v Bunkri

To však neznamená, že si pohoršili. Bunkrom sa nazýva v Prešove totiž známy hudobný bar a tento víkend si v ňom zahrala kapela momentálne známa práve vďaka súťaži EurovíziaSunlips. V Eurovízii sa predstavila so svojou už najznámejšou piesňou „Správy v splne„, ktorá samozrejme odznela aj v sobotňajší večer. Kto by predsa len kapelu Sunlips nepoznal, jej štyria členovia sa označujú ako pop-rocková formácia a pochádzajú z Prešova (a čiastočne z Košíc).

27. 3. sa prešovský pop-rock teda objavil v Bunkri a na pomoc si v hraní zavolal aj košické tvrdšie hard-rockové zoskupenie The Parentals. Košičania sa predstavili ako prví a aj keď bol začiatok koncertu naplánovaný na ôsmu hodinu večer, skúška sa akosi pretiahla o hodinu a pol a diváci si mohli vychutnávať hudbu až od tej pol desiatej. Ktovie, možno sa celý čas koncertu presunul aj kvôli nedostatku fanúšikov, ktorí by kapelám dodali ten správny entuziazmus.

V podniku sa nás platiacich zišlo naozaj málo, ale ani to neodradilo muzikantov od dobrej nálady a skvelej zábavy, ktorú vystrájali na pódiu najmä „Parentali“. Tí zahrali skladby zo svojho prvého albumu s názvom Nothing´s changed (Ocean of fate, Your truth, Close to you,…), no aj staré známe vypaľovačky ako Metallicu a slovenskú pesničku Význam, ktorá patrí taktiež do ich vlastného repertoára. Všetci štyria Košičania sa očividne na improvizovanom pódiu skvele bavili. Najviac si koncert asi užíval gitarista Dodo Lumtzer, ktorý počas celého hrania metal s jeho krátkou šticou zo strany na stranu. Osobne za seba môžem povedať, že gitarista dodal hraniu takto len na príťažlivosti a sama sa čudujem, že som vtedy nezačala metať hlavou aj ja. Po predstavení všetkých štyroch členov The Parentalsu a po skonštatovaní spevákom, že do mikrofónu „bľakal“ Miro Felber, bol hard-rock vystriedaný pop-rockom.

Video  z košického GeS klubu (2009) – asi jediné na internete od The Parentals

Sunlips začali hrať v pomerne neskorej nočnej hodine, ale únavu sa na nich rozpoznať určite nedalo. Speváčka Viky rozdávala popri speve úsmev za úsmevom a na konci si dokonca vyslúžila pokrik „ešte jednu“, ktorý ju prinútil zaspievať pieseň Iba dav ďalší a posledný krát za ten večer.

Koncert sa vydaril a hoci by sa vydaril určite lepšie nebyť časovej medzery a byť viacerých divákov, minimálne dvaja ľudia odchádzali z prešovského Bunkru bohatší o jednu záživnú kapelu, ktorú doteraz nepoznali. Tým myslím The Parentals.

Títo chlapci hrajú naozaj zaujímavú muziku s nielen melodickou štruktúrou ale aj originálnymi textami. Fungujú od roku 2004 a svoj prvý a snáď nie posledný album pokrstili minulý rok v lete. CD produkovali sami, obsahuje 11 trackov a je možné vypočuť si ho na oficiálnej stránke www.the-parentals.com . Tak už len – príjemné počúvanie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.