Na Slovensku štartuje nový kanál Muzika CS

Muzika CS odštartuje testovacie vysielanie a sfinalizuje balík CS TV. Napriek retro zameraniu ponúkne i televízne premiéry klipov prepísaných zo starých nosičov. Vo vnútri promospot CS TV. Na slovenský trh vstupuje Muzika CS, podľa prevádzkovateľa „prvý TV kanál českej a slovenskej oldies muziky“. Už teraz sa objavuje v IPTV a od pondelka začne testovacie vysielanie na satelite. Do ostrej prevádzky prejde po niekoľkých týždňoch. Informoval o tom generálny riaditeľ a konateľ spoločnosti Film Europe Ivan Hronec.

Nová stanica Muzika CS doplní portfólio CS TV. Už teraz vysielajú Kino CS a Doku CS. Kino, ktoré v novembri minulého roka rebrandovalo z Nostalgie, má dnes stotisíc predplatiteľov a rovnaký počet dosahuje tiež Doku spustené začiatkom tohto roka. Do konca roka 2010 chce Hronec stotisícovú métu dosiahnuť aj pri Muzike CS. V súčasnosti sú už istí niektorí distribuční partneri, napríklad FiberTV a Magio. S ďalšími sa rokuje. „Rozhovory s UPC sú šarmantné a niekoľkoročné, FilmBox mi trvalo dostať do ponuky dva roky. Ale ich prvá reakcia bola dobrá a vedeli o tom skôr, než som zavolal. Rokujem aj s Digi TV. To sú rozhovory na roky, minimálne mesiace.“ Muzika CS sa objaví aj v Skylinku, ktorý využije ako distribučný satelit pre iných operátorov. „Kino CS a Doku CS je na Skylinku, o pozícii Muzika CS rokujeme,“ upresnil Ivan Hronec. Frekvenciu 12,109 GHz družice Astra 23,5° E bude spočiatku zdieľať s Doku CS a bude na nej testovať v nočných a dopoludňajších hodinách. Po štarte ostrej prevádzky prejde na 24-hodinový režim a samostatný kanál. Operátori dostanú možnosť prebrať kompletný CS TV balík s troma stanicami alebo kanály jednotlivo.

http://www.youtube.com/watch?v=K2RutB2B_u4

Muzika CS rozšíri portfólio káblových hudobných staníc. Od Retro Music Television, ktorá na český a slovenský trh vstúpila v marci, sa však podľa Hronca odlišuje: „Retro Music Television sa snaží byť ako Vh1, my nejdeme mimo Česko-Slovenska.“ Nová stanica chce ponúkať „česko-slovenskú hudobnú nostalgiu“ zastúpenú všetkými žánrami, populárnu aj alternatívnu scénu. Podľa interného úzusu nebudú hrať nič mladšie ako desať rokov. Promomateriály k stanici hovoria aj o záznamoch z koncertov domácich hviezd a špeciálne upozorňujú na filmovú hudbu. To súvisí i s plánom Film Europe vzájomne crosspromovať svoje tri kanály.

Primárnou cieľovou skupinou CS staníc sú diváci 35+. Špeciálne pri Muzike CS však zamýšľa Hronec okrem nej osloviť sekundárne aj tínedžerov. Muzika preto bude mať aj iný štýl proma než ostatné dva CS balíky.

Muzika CS napriek „nostalgickému“ zameraniu ponúkne podľa Hronca tiež televízne premiéry. „Investujeme aj do prepisov a revitalizujeme archív.“ Za hlavné zdroje materiálov pre Muziku a Kino označil televízie, agentúry, filmové archívy či ústavy. Tretí kanál Doku programovo neostane len pri retre: ako povedal Hronec pre Mediálne.sk, aj keď gro naďalej tvorí nostalgia, nakúpili sa i tituly od súčasných tvorcov. Do vysielania budú zaradené dokumenty Petra Kerekesa Ako sa varia dejiny a 66 sezón, v pláne sú tiež snímky autorov ako Zuzana Piussi, Marko Škop a Pavol Barabáš. „Má to byť dokumentárny kanál, ktorý bude pomáhať česko-slovenskej komunite dokumentaristov.“

zdroj: medialne.etrend.sk

One Reply to “Na Slovensku štartuje nový kanál Muzika CS”

  1. aspoň je občas niečo na pozeranie v televízii .. – Ale- nezabudnite na Zlatú bránu …aspoň tie do roku 1980 …s Plameňákmi … -:)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.