Na Open Air Festivale 2011 The Chemical Brothers a iní

Open Air Festival bude aj v roku 2011 odpovedať na najčastejšie želania českého festivalového publika. 11. – 13. augusta 2011 sa v panenskom Týnci môžeme tešiť na The Chemical Brothers, ktorí do Českej republiky prídu predstaviť nový album. Show svojich obľúbencov si vychutnajú aj fanúšikovia českých kapiel ako Krištof, JAR, Skyline a ďalších. Zvučné mená zo zahraničia i z domácej scény budú samozrejme na programe postupne pribúdať. Mimo hudbu sa môže celá rodina pobaviť športovými aktivitami, divadlami, workshopy alebo atrakciami pre deti.

Hoci história Open Air Festivalu sa začala písať až v roku 2010, už na jeho premiéru dorazilo 12. – 14. 8. 2010 viac než 18 tisíc hudobných fanúšikov. Ďalších viac než 30 tisíc divákov sledovalo 16-hodinové online streaming.

The Chemical Brothers vyvolali vlnu záujmu fanúšikov

Hey Boy, Hey Girl! Táto štyri magické slová z rovnomennej skladby The Chemical Brothers znamenajú jediné. Legendy elektronickej scény sa chystajú opäť dobyť Českú republiku. Sú prvou medzinárodnou hviezdou Open Air Festivalu 2011. Do Panenského Týnce pricestujú „Chemici“ nakŕmiť hladné české publikum svojim tohtoročným albumom Further (2010). Exkluzívne festivalové vystúpenie v podaní celosvetovo oslavovaných držiteľov dvoch cien Grammy si môžu slovenskí fanúšikovia vypočuť opäť za bezkonkurenčnú cenu. Open Air Festival totiž štartuje limitovanú predpredajnej akcii s cenou vstupenky 660 korún. Početne a časovo obmedzená séria vstupeniek dorazí 1. decembra na pulty predajní siete Ticketpro. Členovia O2 Extra Klubu môžu využiť akcie 1 +1 vstupenka zadarmo, a tak je vyjde lístok v prepočte za iba 330 cz (13,59 €).

The Chemical Brothers – Hey Boy Hey Girl (Live at Glastonbury)

„Po skvelých zážitkoch z minulého Open Air Festivalu sa tešíme na ďalší ročník. A naši klienti sa môžu tešiť s nami – opäť im ponúkneme vstupenku za bezkonkurenčnú cenu, „hovorí Tomáš Dufek, manažér pre sponzoring a eventy spoločnosti Telefónica O2.

The Chemical Brothers nevie šliapnuť vedľa

Dvojica Tom Rowlands a Ed Simons, známejší pod pseudonymom The Chemical Brothers, tvoria špičku tanečnej hudby súčasnosti. Majú totiž zvláštny dar. Ani v druhej spoločnej dekáde neprichádza o inšpiráciu. Naopak. Už od prvej dosky (Exit Planet Dust) z roku 1995 stúpa ich hviezda nahor. Skladby Toma a Eda majú proste potrebnú chémiu, čo dokazujú aj dve sošky Grammy v ich zbierke za album Push The Button a skladbu Galvanize.

„České publikum márne vyčkáva“ chemikov „už od roku 2007. Je na čase čakanie ukončiť, „usmieva sa promotér festivalu Michal Lukeš. Kapela totiž tento rok vydala platňu Further, ktorú domáce publikum naživo ešte nepočulo.

The Chemical Brothers – Galvanize

Začiatky The Chemical Brothers

The Chemical Brothers začínali v roku 1992, vtedy si však hovorili The Dust Brothers. Už s touto „prezývkou“ dokázala britská dvojka vzbudiť pozornosť Londýnskej scény s netypicky pomalým singlom „Song To The Siren„. Vtedy však ešte Tom a Ed netvorili tanečné hymny na pomedzí houseu a elektra. V roku 1992 je zaujímal predovšetkým hiphop, na ktorom tiež vyrástli. Napokon v roku 1995 vyrazili Dust Brothers na veľkú koncertnú šnúru spolu s Underworld a Orbital. Paradoxne však Dust Brothers v tejto chvíli prišli o svoje meno. Zistili totiž, že pseudonym Dust Brothers nevyužívajú ako prvý a pod hrozbou súdneho sporu sa rozhodli zmeniť meno. V rovnakom roku prišli s príznačne nazvanú doskou Exit Planet Dust. Doska bola pre kapelu míľnikom, podarilo sa jej prelomiť medzi špičku britských hitparád. „Chemici“ si okrem iného zahrali pred Oasis na koncerte v Knebworthu pred 125 tisícmi fanúšikov.

Naozaj raketový štart mala ale aj v poradí druhá platňa „Dig Your Own Hole„, vydaná v roku 1997. Pilotný singel Block Rockin ‚Beats zamieril rovno na špičku britskej hitparády a predznamenal úspech celého albumu. Ed a Tom dostali okrem iného ponuku na remix pre Metallicu. Nasledovala doska „Surrender„, ktorá vyšla v roku 1999 a opäť znamenala ďalší krok nahor pre elektronické beaty v podaní chemického dua. Bola viac v znamení house music a obsahovala hymnu „Hey Boy Hey Girl„, ktorá sa stala zároveň jednou z najvýraznejších skladieb „chemické histórie“.

Fakt, že všetko začalo v Afrike, sme sa od Chemical Brothers dozvedeli v rámci dosky Come with Us. Počas jediného týždňa sa jej predalo 100 tisíc kópií a okamžite sa z nej stala jedna z najsledovanejších dosiek roku 2001. O tri roky neskôr sa Tom a Ed uzavreli v štúdiu a začali chystať ďalšie pokračovanie chemickej ságy. Doska s názvom Push The Button obsahovala explozívne singel Galvanize, ktorý okamžite vystrelil na tretie miesto celkovej britskej hitparády. O rok neskôr bodovali Chemical Brothers v cenách Grammy v kategórii najlepší doska aj singel.

The Chemical Brothers – Do It Again

Predposledný album nesie názov „We Are The Night“ a Chemical Brothers s ním prichádzajú v roku 2007. Na doske spolupracovali okrem iného s Klaxons, Midlake, Ali Love a Willy Masonom. Po vydaní singlu „Do It Again“ nasleduje, ako už názov skladby naznačuje, znovu rovnaká vlna predajných a koncertných úspechov ako u predchádzajúcich dosiek. Výnimočný zážitok si Chemical Brothers pripravili pre svojich fanúšikov na Trafalgar Square, ktorým pred koncertom rozdali 3D okuliare, aby mohli sledovať trojrozmerné projekcie počas show.

Aktuálne dosku Further predstavili Chemical Brothers v roku 2010 a duo v nej popustili ešte viac opraty svoje fantastickosti. Každá z ôsmich skladieb na albume má k sebe špeciálne vytvorený film a tento „multimediálny celok“ vydala kapela na iTunes v rámci špeciálneho DVD. V súčasnosti kapela chystá ešte soundtrack k filmu Hana, ktorý nakrúca legendárny režisér Joe Wright.

Zdroj: oficiálna stránka Open Air Festival

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.