Na Open Air Festivale 2010 Faithless, Kasabian a iní

Nový Open Air Festival v Česku prináša jednu z najväčších hviezd tanečnej scény Faithless. Druhou veľkou hviezdou sú britská alternatívno-indie rocková skupina Kasabian. Víťaz ankety Brit Award ako najlepšia britská kapela. K výhre skupiny určite dopomohol skvelý tretí štúdiový album „West Ryder Pauper Lunatic Asylum (2009)“ . Interview s Kasabian. Prirovnávajú ich k Oasis a Primal Scream.

Skladby z albumu sa umiestňujú na popredných miestach britských hitparád. Album „WRPLA“ sa stal dvakrát platinovým. Hip-hopový producentom Dan The Automator spolupracoval na albume, on je ten čo stojí za zvukom Gorillaz. Kasabian sa nebojí skúšať niečo nové a to im prináša veľké úspechy.

Festival sa snažil priniesť štyri najväčšie požiadavky fanúšikov: cenové výhodné vstupné, zahraničné aj domáce kapely, multikultúrnu zábavu pre celú rodinu a kvalitné zázemie. To všetko sa im podarilo. Pozor už iba dva dni ponúka festival jedinečnú možnosť 2 vstupenky za cenu jednej pre zákazníkov O2 extra. Lístky sa predávajú za 29 € čo je veľmi prijateľná cena. Generálny partner akcie je spoločnosť O2.

  • Dvojdenný festival štartuje 13.augusta 2010 na letisku v Panenskom Týnci, cca 50 km od Prahy.

Iba málo kto dokáže postaviť tak geniálne jednoduchú skladbu, ktorá má potenciál stáť sa hymnou tanečnej hudby. “God is a DJ”, „Imsomnia“ a  “We Come One” určite patria medzi také skladby. Skladby spája jeden rukopis – ide o rukopis britských Faithless, respektíve trojice hudobníkov ktorí za týmto projektom stoja.

Od začiatku do konca a od konca opäť k začiatku. Svet sa o Faithless dozvedel už v roku 1995, kedy táto kapela vznikla a zároveň vydala debutový singel Sala Mea (Save Me). Album „Reverence“ nasledoval o rok neskôr. Maxi Jazz už vtedy využíval svoju typickú formu prejavu, konkrétne rap. Ale jeho texty nemali s klasickými hiphopovými témami príliš dočinenia. Jazz sa zaoberal predovšetkým vážnymi spoločenskými, duchovnými a politickými témami. Na hĺbke textov kapela nestrácala ani v ďalších rokoch. Po štvrtom albume „No Roots“ sa kapela chcela rozlúčiť vydaním najväčších hitov. No záujem neupadal a časom sa ukázalo, že ani chuť tvoriť nové skladby. Výberovky sa predalo 1,2 miliónov kusov čo ukazuje veľkú fanúšikovskú základňu. V roku 2006 prišiel piaty štúdiový album (nerátam výberovkú) s názvom „To All New Arrivals“. Album predstavili vo Veľkej Británii ale aj v Česku. Do pamäti sa zapísal silnou spomienkou.

Frontman Maxi Jazz, producent Rollo Armstrong a vokalistka Sister Bliss za sebou majú zatiaľ päť spoločných albumov (a jednu výborovku najväčších hitov). Na šiestom albume Faithless pracujú v štúdiu pravé v týchto dňoch. Svižný zvuk a ľahkosť tvorby naznačujú, že  sa možno vracajú k svojej zlatej  ére. Rytmická “rovná” priamočiarosť a rýchla gradácia, to všetko naznačuje, že sa máme na čo tešiť. O albume vravia ako o novej skúsenosti plnej elektrických, ambientných pocitov a tanečných beatov. Rollo prezradil, že nový album bude rýchlejší a odvážnejší. To, že to tak je dokazuje vypustený singel „Sun To Me„, ktorý sa stal promom albumu. Jednou zo zaujímavostí okolo albumu je určite spôsob vydania albumu. Kapela sa nechala inšpirovať Radiohead a ich albumom „Rainbow“ z roku 2007, ktorý bol na stiahnutie na internete s tím, že fanúškovia mohli sami zvoliť za akú ľubovoľnú cenu sú ochotný stiahnuť album.

Na 1. ročníku Open Air Festivalu sa predstavia: Faithless, Kasabian, Röyksopp, Richard Müller, Buty, Čechomor, Sunshine, Support Lesbiens, Dan Bárta & Illustratosphere, Ohm Square, Monkey Business, Sanyland & Sue, DJ Dimitri, IM Cyber, DJ Suki, Arno, Krucipüsk, Toxique, Visací Zámek, Xavier Baumaxa, Vypsaná Fixa, Psí vojáci, Here, Jiří Schmitzer, 100°C, Tomáš Klus, UDG, Už Jsme Doma, Wohnout, Xindl X, Laura a její tygři, Jan Budař. Okrem toho ponúka festival divadlo a sprievodné akcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.