Müller v Košiciach-úžasný zážitok

Milovaný aj nenávidený spevák Richard Müller konečne opäť vystúpil pred svojich fanúšikov a zaspieval najväčšie hity. V stredu 21.10. okolo devätnástej hodiny to pred halou Cassosport v meste Košice poriadne vrelo. Mladí aj starší, všetci sem prišli iba kvôli jedinej osobe. Každého zaujímalo Müllerovo vystúpenie a podľa môjho názoru toto vystúpenie nikoho ani nesklamalo. Veď prečo by aj, keď kapela, vokalistky, technika či netechnika klapali ako švajčiarske hodinky a pár tisícok ľudí sa dočkalo naozaj úžasného predstavenia.

Zážitok to bol určite skvelý a aj keď som nesedela priamo na javisku pár metrov od samotného speváka, lebo namiesto VIP som bola iba obyčajné P, celý koncert som si užívala a aj teraz sa ho chystám len a len chváliť.

Organizátori mali všetko pekne pripravené, presne o siedmej hodine večer sa začala celá šou v podaní predkapely Mukatado, známej asi najmä skladbou Krídla, s ktorou vyhrali 2.miesto v autorskej pesničkovej súťaži Košický Zlatý Poklad. Sympatická speváčka Janka Kozáková hneď po prvej pesničke skonštatovala, že sa do Košíc tešili najviac, keďže viacerí členovia kapely pochádzajú práve z tohto mesta. Mukatado zahralo niekoľko piesní a z javiska odchádzali všetci spokojní nielen so svojím výkonom, ale najmä s publikom. Darmo, východ sa nezaprie.

foto © 2009 Andrea Zvadová (BRNO HALA VODOVA)

Richard Müller sa objavil okolo pol ôsmej za búrlivého potlesku a koncert odštartoval rýchlym tempom. Zazneli staré dobré hity ako Dve líšky, Cigaretka na dva ťahy, Srdce jako kníže Rohan a Baroko z českého albumu. Práve na piesni Baroko sa najviac podieľali vokalistky Marta Balážová, Martina Pártlová a Lucia Šoralová. S Luckou Šoralovou zaspieval Rišo aj pieseň Hany Hegerovej Stín stíha stín, po ktorej nasledovala 20minútová prestávka.

Najväčší potlesk zožali skladby Milovanie v daždi a Tlaková níž, sprevádzaná perfektným osvetlením, ktoré len podčiarklo celé zosúladenie techniky a Müllerovej kapely. Ešte pred prestávkou si hlasivky precvičili aj fanúšikovia pri piesni Spočítaj ma. Müller sa zahral počas tejto pesničky na dirigenta, v hale sa ozývali hlasy všetkých, ktorí vedeli slová a tých naozaj nebolo málo.

Poslednou skladbou koncertu bola upravená pieseň Po schodoch. Aj keď odzneli takmer všetky veľké hity, Košice Riša nepustili len tak bez prídavku. Richard nás samozrejme nesklamal, po príchode na pódium a jeho vete „Nesklamali ste ma“ zaspieval ešte Štěstí je krásná věc, vlastnú verziu skladby Prečo sa máme rozísťKalinky.

Foto: Igor Daniš /www.igordanis.com/ (BRATISLAVA – ŠH Pasienky)

Richard Müller je pán spevák, ale veľký potlesk, ktorý odznieval za večer mnohokrát jednoznačne nepatril len jemu samotnému. Spevák nie je spevákom bez poriadnej kapely či hudobného doprovodu a ja chcem na koniec tohto článku poďakovať za úžasný hudobný zážitok aj členom Müllerovej kapely, ktorú tvorili Peter Markuljak (akustická a elektrická gitara), Erich Procházka (fúkacia harmonika), Braňo Valanský (basgitara a kontrabas), Juraj Kuchárek (bicie nástroje) a Michal Žáček (klávesy, trúbka a saxofón). Títo páni podali v stredu výnikajúce výkony či už ako doprovod spievaného alebo ako sólový vstup.

Priaznivcom Richarda Müllera, ktorí ešte stále váhajú a nevedia sa rozhodnúť či absolvovať jeden z koncertov zo slovenskej šnúry AquaCity Best Of Tour ’09 radím aby si čím skôr zadovážili lístok do jedného zo štyroch slovenských miest (Púchov, Nitra, Žilina, Banská Bystrica), v ktorých ešte Müller vystúpi. Zážitok, ktorý vás čaká stojí za to.

2 Replies to “Müller v Košiciach-úžasný zážitok”

  1. ja viem, že ideš:-P a Tlaková níž neviem aká bola v BA, ale v KE bola teda brutálna:-D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.